بخش آب
1397/11/16 09:30:00
لایروبی روخانه قشلاق در محدوده پل تاریخی "شیخ" در کردستان
شرکت آب منطقه‌ای کردستان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، طرح لایروبی روخانه قشلاق در محدوده پل میراث فرهنگی شیخ را انجام داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان گفت: لایروبی رودخانه قشلاق در محدوده پل شیخ که یک اثر تاریخی و میراث فرهنگی شهر سنندج است، با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان توسط شرکت آب منطقه ای کردستان انجام شد.
"کامران خرم" گفت: بارش های سال آبی جاری باعث شد تا قسمتي از عرشه پل تاريخي موسوم به پل شيخ سنندج دچار ريزش شود، در اين راستا فرمانداری در جهت بررسي موضوع و انجام اقدامات لازم توسط ادارات مرتبط تأكيد کرد.
وی ادامه داد: این شرکت نیز در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، ضمن برگزاری جلسه با همکاران مرتبط به منظور لايروبي و پاك‌سازي بالادست و ما بين دو پل قديم و جديد و پايين دست پل جديد، دستورات لازم را صادر و از روز پنج شنبه هفته گذشته در محل مورد نظر و با استفاده از ماشين آلات سنگين لايروبي و پاكسازي رودخانه انجام شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان همچنین گفت: به‌رغم نبود اعتبار مصوب و با توجه به اهميت حفظ بناي تاريخي پل شيخ و در راستای مسئولیت اجتماعی و عام المنفعه این شرکت، انجام عملیات مذکور تاكنون بيش از 100 میلیون تومان هزينه در بر داشته است.
  • خبرنگار: یوسف جعفری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر