بخش عمومي
1397/11/13 11:49:17
همزمان با دهه مبارک فجر صورت می گیرد
بهره‌برداری از 18 پروژه شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از بهره‌برداری 18 پروژه این شرکت با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهدی هاشمی‌مقدم به جزئیات پروژه‌های آماده افتتاح در دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: حفر، تجهیز و بهسازی چاه های 5 و 11 علی آباد و 6 و 8 رکات بیرجند با اعتبار 4200 میلیون ریال که با انجام این پروژه ها 80 لیتر بر ثانبه بر توان تولید آب بیرجند افزوده شده است.
وی اجرای خط انتقال چاه‌های 6 و 8 رکات با اعتبار 8300 میلیون ریال و اجرای تعدادی از شیرهای فشارشکن و زون بندی شبکه آب شهر بیرجند با اعتبار 3500 میلیون ریال در راستای برنامه سازگاری با کم آبی را از دیگر پروژه های آماده افتتاح این مجموعه در دهه فجر عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی مهمترین پروژه این مجموعه در دهه فجر از لحاظ اعتبار هزینه شده را پروژه تامین زیرساخت های مسکن مهر عنوان کرد و یادآر شد: این پروژه شامل اجرای شبکه اصلی و فرعی و نصب انشعابات فاضلاب فاز 2 ارتش به طول 4 کیلومتر و یک کیلومتر خط انتقال اصلی خیابان مذکور است که با اعتباری بالغ بر 20 هزار میلیون ریال به اتمام رسیده است.
هاشمی‌مقدم پروژه اجرای خطوط پراکنده فاضلاب شهر بیرجند که بالغ بر سه هزار نفر از آن بهره‌مند شده‌اند، نشت یابی، نوسازی و استانداردسازی 3219 انشعابات فرسوده آب در استان با اعتبار 3550 میلیون ریال و نصب 5248 فقره انشعاب فاضلاب در مرکز استان را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری این مجموعه عنوان کرد.
وی اجرای خط انتقال آبرسانی به شهر خضری دشت بیاض با اعتبار 3700 میلیون ریال و نصب و راه اندازی آب شیرین کن آرین شهر به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز با اعتبار 1500 میلیون ریال را ازجمله پروژه های این مجموعه در شهر قاین معرفی کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی ادامه داد: در شهرستان طبس نیز پروژه های احداث مخزن 5000 مترمکعبی شهر طبس گلشن و اجرای ایستگاه پمپاژ بین مخازن، اصلاح شبکه توزیع آب طبس گلشن به طول 4.5 کیلومتر و اصلاح شبکه توزیع آب عشق آباد به طول دو کیلومتر در دهه فجر به بهره برداری می رسد.
هاشمی مقدم افزود: همچنین در دو شهر مرزی نهبندان و اسدیه نیز پروژه های حفر و تجهیز دو حلقه چاه رزرو شهرهای گزیک و طبس مسینا، توسعه شبکه آب مسکن مهر طبس مسینا، حفر و لوله گذاری و تجهیز چاه شماره 6 نهبندان و اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب نهبندان در دهه فجر افتتاح می شود.
لازم به ذکر است، همچنین پروژه های حفر و تجهیز چاه 5 سرند فردوس و اصلاح شبکه توزیع آب زهان و حاجی آباد به طول 4 کیلومتر نیز در این ایام به بهره برداری می رسد.
 
 
 
  • خبرنگار: مژگان حمیدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر