بخش آب
1397/11/12 13:54:00
وزیر نیرو:
احداث 50 تصفیه‌خانه در دولت تدبیر و امید/ افزایش ۱۱ برابری ظرفیت نصب شده نیروگاهی از ابتدای انقلاب تاکنون
وزیر نیرو گفت: تعداد تصفیه‌خانه‌ها در اوایل انقلاب چهار واحد بود که امروز این تعداد به 216 واحد رسیده و 50 تصفیه‌خانه در دولت تدبیر و امید بهره‌برداری شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" امروز (جمعه) در مراسم آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 546 مگاواتی سبزوار به‌عنوان آخرین برنامه از دومین روز سفر به استان خراسان رضوی افزود: توسعه صنعت برق کشور نیز از دستاوردهای مهم خون شهدا، انقلاب اسلامی و نمود عینی تحقق شعار استقلال است.
وزیر نیرو ادامه داد: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور با رشد 11 برابری از 7 هزار مگاوات در زمان انقلاب به 80 هزار مگاوات در سال جاری رسیده است، همچنین طول شبکه های برق کشور در مدت مشابه از 82 هزار کیلومتر به 923 هزار کیلومتر رسیده است.
وزیر نیرو تصریح کرد: تعداد روستاهای برخوردار از نعمت برق در ابتدای انقلاب چهار هزار روستا بود در حالی که اکنون با رشد 13 برابری این تعداد به 57 هزار روستا افزایش یافته است.
اردکانیان، تولید برق شبکه ای را یکی از شاخصه های رونق تولید و توسعه کشور دانست و افزود: در ابتدای انقلاب پیک بار شبکه 3 هزار و 480 مگاوات بود که امروز این میزان از مرز 57 هزار مگاوات عبور کرده و 16 برابر شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و انرژی پاک رو به توسعه بوده‌ایم و امروز هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در اختیار داریم.
وزیر نیرو افزود: طی 2 روز گذشته نیز 6 هزار میلیارد تومان افتتاح پروژه یا عملیات اجرایی در استان خراسان رضوی داشته ایم و 457 طرح نیروگاهی و آب و فاضلاب شهری دیگر نیز در این استان در حال اجراست.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر