بخش آب
1397/11/08 09:02:00
کتاب "کاریز در ایران" برگزیده جشنواره بین‌المللی فارابی شد
کتاب "کاریز در ایران" از انتشارات شرکت مدیریت منابع آب به‌عنوان برگزیده اول گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی جشنواره فارابی معرفی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به‌همین مناسبت، لوح تقدیر رییس جمهور طی آئینی در روز یکشنبه، توسط اسحاق جهانگیری به "جواد صفی‌نژاد" مولف کتاب اهدا شد.
کتاب کاریز در ایران و شیوه‌های سنتی بهره‌گیری از آن که در 838 صفحه در سال 1396 به چاپ رسیده، دایره‌المعارف کاملی از معرفی قنات به‌عنوان شگفت‌آورترین دانش بومی ایرانیان است.
معاون اول رئیس جمهور در مراسم اهدای جوایز گفت: هر چه تراکم مسائل جامعه و جهان بیشتر می‌شود، نیاز به علوم انسانی ملموس‌تر می‌شود.
اسحاق جهانگیری افزود: از دست‌اندرکاران این جشنواره صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدواریم شاهد دستاوردهای بیشتر و مهم‌تری برای علوم انسانی، جامعه اسلامی و جامعه انسانی باشیم.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: هر چه بیشتر در حوزه‌های صنعت و اجرایی به‌صورت فردی یا مسئولیت‌هایی که داشته‌ام حضور پیدا کرده‌ام بر نیاز مبرم به علوم انسانی، اجتماعی و پیشبرد مسائل کشور بیش از پیش واقف شده‌ام. علوم انسانی در زمان‌های خاص نقش بسیار کارسازی برای عبور از مشکلات دارد.
جهانگیری افزود: گاهی اوقات به‌دلیل اینکه مسائل به‌موقع حل نمی‌شود و راهکارهای آن به کار جدی‌تری نیاز دارد، باید از نهادهای علمی به‌خصوص دانشگاه‌ها در طرح درست مسائل و ارائه راهکارهای مناسب، کمک بیشتری بگیریم.
  • خبرنگار: عبدالله اسکویی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر