بخش برق
1397/11/07 16:12:23
دیدار مشاور وزیر نیرو با رئیس دفتر یوناما در تهران؛
افغانستان می‌تواند پل انتقال برق ایران به کشورهای همسایه باشد
سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق با اشاره به صادرات برق ایران به افغانستان گفت: کشور افغانستان در آینده می‌تواند به‌عنوان پل ارتباطی خوبی برای انتقال برق ایران به دیگر کشورهای همسایه باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد یزدان‌دوست" در دیدار با "هیدیو ایکیبه" رئیس دفتر یوناما در تهران که در ساختمان وزارت نیرو صورت گرفت، افزود: ایران علاوه بر همکاری در زمینه آب و برق، در حوزه‌های مختلف دیگر نیز می‌تواند با کشور افغانستان همکاری نزدیکی داشته باشد.
وی با اشاره به رابطه مناسب و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه از جمله افغانستان اظهار کرد: توسعه و تداوم راهبردهای مدیریت مصرف و ایجاد وفاق ملی برای سازگاری با کم‌آبی جزو مهم‌ترین استراتژی‌ها و برنامه‌های وزارت‌نیروی ایران به‌شمار می‌آید.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق ادامه داد: پراکندگی زمانی و مکانی بارش و کمبود منابع آب، یکی از ویژگی‌های ایران محسوب می‌شود، از این‌رو یکی از مهم‌ترین چالش‌های کشور ما مسئله کمبود آب بوده و مدیریت منابع آب از جمله اولویت‌های این کشور است.
یزدان‌دوست با اشاره به نوزدهمین کمیته مشترک کمیساران آب هیرمند که ماه گذشته در تهران برگزار شد، گفت: دو طرف توافق کردند برنامه‌ها و راهکارهای عملیاتی خود را تا پایان سال جاری به‌منظور طرح در اجلاس آتی به‌صورت مشترک بررسی، نهایی و بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرایی کنند.
وی خاطرنشان کرد: جزئیات این امور توسط معاونت آب و آبفای این وزارتخانه در دست اجرا و پیگیری است.
در ادامه، هیدیو ایکیبه رئیس دفتر یوناما در تهران با قدردانی از حمایت‌ها و همکاری‌های پیشین جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت توسعه روابط دو کشور ایران و افغانستان به‌ویژه در حوزه‌های آب و انرژی تاکید و نسبت به توسعه همکاری‌های بیشتر دفتر یوناما با وزارت نیرو اعلام آمادگی کرد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر