بخش برق
1397/11/05 20:31:00
گفت‌وگوی تلفنی وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه؛
اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه 28 خردادماه برگزار می‌شود
براساس گفت‌وگوی تلفنی امروز وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه مقرر شد تا پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور 28 خردادماه سال آینده (18 ژوئن 2019) در ایران برگزار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه امروز جمعه، پنجم بهمن‌ماه طی تماس تلفنی در مورد نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری و پروژه‌های مشترک دو کشور گفت‌وگو کردند.
روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در این گفت‌وگو نسبت به اجرایی شدن پروژه برقی‌کردن خط آهن گرمسار- اینچه‌برون و احداث چهار واحد نیروگاه حرارتی در بندرعباس با استفاده از وام دولت روسیه تاکید کردند.
سنکرون سازی شبکه‌های برق ایران، آذربایجان و روسیه نیز موضوع دیگری بود که در گفت‌وگوی تلفنی اردکانیان و نوواک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید به زودی نشست معاونان وزرای انرژی ایران، آذربایجان و روسیه برگزار شود تا این مسئله پیش از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه نهایی شود.
وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه همچنین بر لزوم استمرار برقراری تماس‌های مستقیم تلفنی تاکید کرده و خواستار حل مشکلات و موانع موجود برای توسعه روابط اقتصادی دوجانبه شدند.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر