بخش برق
1397/11/02 13:01:00
در کنفرانس منطقه‌ای سیرد عنوان شد:
معاون وزیر نیرو: جایگاه ایران در صنعت توزیع برق دنیا مایه افتخار است/ رئیس دانشگاه شریف: بخش برق پیشرو ارتباط میان صنعت و دانشگاه است
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو که در نشست تخصصی افتتاحیه کنفرانس منطقه‌ای سیرد سخن می‌گفت، عنوان کرد: جایگاه صنعت برق و به ویژه در بخش توزیع در دنیا مایه افتخار ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، علی‌اکبر مهاجری در نشستی که همزمان با آئین افتتاحیه کنفرانس منطقه‌ای سیرد برگزار شده بود، در سخنانی کوتاه، گفت: آنچه در این کنفرانس‌ها اهمیت دارد، نشان دادن پیشرفت‌ها و انتقال تجربیات است.
مهاجری ادامه داد: در دولت دوازدهم سعی شده است که نسبت به موضوع زمان اهمیت بیشتری داده شود و از این رو باید وقت و زمان متخصصان و فعالان هر حوزه‌ای مغتنم شمرده شود.
وی ضمن تبریک به متخصصان صنعت توزیع برق کشور گفت: مایه افتخار است که ایران اکنون در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند در معتبرترین کنفرانس‌های جهانی مقاله‌های ارزشمندی ارائه دهد و در میان برترین‌های جهانی قرار بگیرد.
برپایه این گزارش، در این نشست همچنین محمود فتوحی فیروزآباد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز گفت: هم اکنون ایران به عنوان عضو پیوسته کنفرانس جهانی سیرد است . در دنیا تنها کشورهای آمریکا، چین و ایران به عنوان اعضای پیوسته غیراروپایی این کنفرانس هستند و از این رو افتخاری برای کشور محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در هر دوره این کنفرانس که به صورت دوسالانه و هر سال در یک کشور برگزار می‌شود، مقاله‌هایی از متخصصان و محققان ایرانی پذیرفته می‌شود که حتی در سال‌هایی ایران بیشترین تعداد مقاله‌های ارائه شده را به خود اختصاص داده است.
فتوحی ارتباط صنعت و دانشگاه را مهم ارزیابی کرد و گفت: می‌توان اذعان کرد که ارتباط میان صنعت برق و دانشگاه بسیار مطلوب‌تر از سایر حوزه‌هاست و از این رو صنعت برق پیشرو بوده است.

  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر