بخش عمومي
1397/10/23 14:04:00
معاون اول رئیس‌جمهور در کاشان:
پساب منبعی مطمئن برای استفاده در بخش صنعت است/ اهمیت افزایش بهره‌وری آب در مناطق کویری
معاون اول رئیس‌جمهور احداث پروژه تصفيه و بازچرخاني آب را جزو اصلي‌ترين اقدامات برای افزایش بهره‌وری آب در مناطق کویری دانست و افزود: هيچ آبي براي صنعت كشور مطمئن‌تر از آب بازچرخاني پساب شهري نيست و مي‌تواند كمك بسيار خوبي به صنعت باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اسحاق جهانگيري روز يكشنبه در مراسم بهره‌برداري از طرح‌هاي صنعت آب و برق شهرستان كاشان با اشاره به توان متخصصان و مهندسان كشور در اجرا و ساخت نيروگاه‌هاي بزرگ توليد برق، خاطرنشان كرد: امروز به جايگاهي رسيده‌ايم كه حتي خدمات فني مهندسي در زمينه ساخت نيروگاه را به ديگر كشورهايي كه قصد ساخت نيروگاه دارند ارائه مي‌دهيم.
وي تاكيد كرد: خوشبختانه امروز تمامي طرح‌هاي بزرگ صنعتي از طراحي و مهندسي و محاسبات آن تا ساخت، تجهيزات و بهره‌برداري در ايران انجام مي‌شود.
معاون اول رييس جمهور اجراي طرح‌هاي مورد نياز كشور را نمونه‌اي از تدابير مورد نياز براي مقابله با دشمني آمريكايي‌ها دانست و گفت: برای افتتاح طرح‌هایی که امروز به سرانجام شده است بيش از دو هزار و 700 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري و هزينه شده است.
جهانگیری با بيان اينكه بهره‌برداري از طرح ها و پروژه‌هايي كه در زندگي مردم تاثير مثبتي دارد موجب افتخار و خوشحالي مسئولان است، گفت: به فضل الهي مسير توسعه كشور با سرعت خوبي پيش مي‌رود و روند اقداماتي كه در توسعه كشور شكل گرفته و در حال اجرا است مثبت و اميدوار كننده است.
وي با اشاره به اينكه شهرستان كاشان در منطقه كويري قرار دارد و موضوع آب مهمترين دغدغه مردم و مسئولان اين منطقه است كه بايد دنبال شود، گفت: بايد در مصرف آب در اين منطقه بهترين بهره‌وري‌ها را مدنظر قرار دهيم و طرح‌ها و پروژه‌هايي در اين راستا دنبال كنيم.
معاون اول رييس جمهور احداث پروژه تصفيه و بازچرخاني آب را از اصلي‌ترين اقداماتي دانست كه بايد براي بهره وري آب در مناطق كويري به انجام برسد و خاطرنشان كرد: خوشبختانه بخش خصوصي با علاقه آمادگي سرمايه‌گذاري در اين گونه پروژه‌ها به ويژه در شهرستان‌هاي كويري ايران را دارد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: هيچ آبي براي صنعت كشور مطمئن‌تر از آب بازچرخاني پساب شهري نيست و مي‌تواند كمك بسيار خوبي به صنعت باشد.


 
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر