بخش آب
1397/10/19 09:47:48
آزادسازی 5000 متر مربع از حریم رودخانه‌های شهرستان آبیک در استان قزوین
بیش از 5000 متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه‌های کهوانک، تازه‌آباد، صمغ‌آباد، بهجت‌آباد و آتانک در استان قزوین، با پیگیری‌ اداره منابع آب شهرستان آبیک و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی رفع تصرف شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یداله ملکی" معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای قزوین ضمن اعلام این خبر و تقدیر از تلاش همکاران جهت اجرای قانون گفت: شرکت آب منطقه‌ای قزوین تاکنون کلیه تصرفات صورت گرفته در گذشته را به‌صورت رودخانه به رودخانه شناسایی نموده و اخطارهای لازم به مالکان نیز در این خصوص ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: برای آن دسته از مالکان که به اخطارها بی‌توجه بوده‌اند، در محاکم قضایی تشکیل پرونده داده شده و احکام مربوطه به‌تدریج در حال صدور است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای قزوین اظهار داشت: با اعمال تبصره‌های 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تأسیسات آب کشور، پس از اخذ احکام قضایی و با همکاری نیروهای انتظامی منطقه بیش از 5000 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان آبیک رفع تصرف شد.
ملکی افزود: با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری‌های به‌عمل آمده طی این اقدام کلیه بناها و اعیانی‌های واقع در بستر و حریم رودخانه‌های کهوانک، تازه آباد، صمغ آباد، بهجت آباد و آتانک شهرستان آبیک که به صورت دیوار چینی، فنس‌کشی، غرس نهال، خاکریزی و انسداد مسیر جریان و ... انجام شده بود، شناسایی و پس از طی روال قانونی و اخذ احکام قضایی بازگشایی شد.
  • خبرنگار: محمد محمدحسینی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر