بخش آب
1397/10/18 11:17:00
آغاز عقد قرارداد آب زمستانه در شمال خوزستان
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان از آغاز عقد قرارداد تامین آب محصولات کشاورزی از جمله گندم خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یعقوب کرمی" گفت: بارش‌های مناسب سال آبی جاری شرایط خوبی را فراهم آورده تا کشاورزان منطقه کاستی‌های چند سال اخیر در زمینه کشت محصولات زراعی را جبران کنند.
وی عمده محصولات کاشته شده در فصل زمستان در شبکه آبیاری دز را گندم، محصولات گلخانه‌ای، پیاز، سیب‌زمینی، کاهو و سبزیجات برگی عنوان کرد و افزود: سال گذشته بیش از 52 هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه زیر کشت انواع محصولات زراعی رفت که پیش‌بینی می‌شود با توجه به کم‌آبی تابستان امسال، سطح زیر کشت زمستانه بیشتر از مدت مشابه سال قبل شود.
به‌گفته کرمی، تابستان امسال با وجود محدودیت‌های شدید منابع آبی در شبکه آبیاری دز، بیش از 18 هزار و 358 هکتار انواع محصولات تابستانه به زیر کشت رفت که نزدیک به 11 هزار و 389 هکتار نسبت به تابستان سال 96 کمتر بود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری شمال خوزستان از کشاورزان منطقه خواست با توجه به لزوم برنامه‌ریزی نیاز آبی شبکه به‌ویژه پس از اتمام فصل بارندگی، جهت عقد قرارداد آب محصولات زمستانه به امور مشترکین شرکت مراجعه نمایند.
شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از 18 هزار مشترک دارد.
  • خبرنگار: مسعود پرموز
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر