بخش آب و فاضلاب
1397/10/18 10:27:54
779 فقره انشعاب غیرمجاز از روستاهای استان البرز جمع‌آوری شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز از جمع‌آوری تعداد 779 فقره انشعاب غیرمجاز با کاربری باغچه و ویلایی در روستاهای استان از اول سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: تلاش این شرکت بر جمع‌آوری همه انشعاب‌های غیرمجاز است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحسین حسن زاده" با تاکید بر لزوم برخورد با کسانی که به‌صورت غیرمجاز از آب آشامیدنی استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: در واقع کسانی‌که از انشعاب غیرمجاز استفاده می‌کنند، علاوه بر تجاوز به حقوق شهروندی، با استفاده بی‌رویه و عدم پرداخت آب بها احتمال قطعی آب و افت فشار را برای دیگر مشترکان بوجود می‌آورند.
وی افزود: به‌همین منظور شرکت آبفار استان البرز با همکاری و تلاش دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان‌ها، اقدام به جمع‌آوری این نوع انشعاب‌ها به‌خصوص باغچه و ویلاها نموده است.
حسن زاده با بیان اینکه استفاده از انشعاب‌های غیرمجاز، رفتاری ناهنجار، تجاوز به شبکه و کاری غیر عرفی محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد، گفت: این شرکت با توجه به تبعاتی که انشعاب‌های غیرمجاز به‌خصوص کاربری‌های مذکور دارد، ابتدا اقدام به قطع انشعاب نموده و سپس شخص خاطی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز با بیان اینکه انشعاب‌های غیرمجاز دارای استاندارد نیستند، اظهار کرد: مهم‌ترین پیامدهای نصب غیراصولی این انشعاب‌ها، ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع، تخریب شبکه آبرسانی، احتمال ایجاد آلودگی، نشت آن به شبکه و هدررفت آب به علت استفاده از اتصالات و لوله‌های غیر استاندارد وجود دارد.
  • خبرنگار: سیدمهدی عطایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر