بخش برق
1397/10/19 14:11:58
معاون توزیع نیروی برق استان مرکزی خبر داد:
‌ سرویس 57 هزار پایه چراغ روشنایی معابر در استان مرکزی/ تعمیر 1900 کیلومتر شبکه برق استان
معاون توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به سرویس 57 هزار پایه چراغ روشنایی معابر این استان در 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: تعمیر هزار و 932 کیلومتر شبکه برق و نیز تعمیر هزار و 840 پست هوایی و زمینی برق از جمله اقدامات انجام شده شرکت در این مدت بوده است.
شرکت در این مدت بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمد مرادی با بیان این مطلب، افزود: بازدید شبکه روشنایی معابر، آزادسازی چراغ‌های درگیر با درختان، شست‌وشوی چراغ‌های منصوبه بر روی پایه‌های بتونی، ایمن سازی پایه روشنایی، تعویض لامپ و سیستم روشنایی از جمله برنامه‌های بهینه‌سازی شبکه روشنایی معابر با اجرای برنامه تعمیرات پیشگیرانه بوده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تعمیر هزار و 932 کیلومتر شبکه برق، تعمیر هزار و 840 پست هوایی و زمینی برق و تعمیر 120 ترانس را از جمله فعالیت‌های انجام شده در این مدت برشمرد.
مرادی با بیان اینکه با فعالیت اکیپ‌های خط گرم در استان بیش از 21 هزار مگاوات ساعت در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده است، افزود: کاهش یا حذف قطعی برق رویکرد گسترش عملیات تعمیر و نگهداری و سرویس خطوط با روش کار با خط گرم بوده که تمامی خدمات و تعمیرات خطوط شبکه به صورت برقدار انجام می‌شود.
وی اظهارکرد: با برنامه‌ريزي صورت گرفته، 157 مورد تعميرات گروهي شبکه برق در سطح استان مرکزي طی 9 ماه سال جاری صورت گرفته که 150  مورد آن در حوزه فشار متوسط و هفت مورد آن در حوزه فشار ضعيف بوده است.

  • خبرنگار: مریم آجرلی
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر