بخش هدفمندي يارانه ها
1397/10/16 14:51:59
5 جایگاه برداشت آب در شهر بجستان خراسان رضوی پس از مهندسی معکوس وارد مدار شد
مدیر امور آبفای بجستان گفت: پنج جایگاه از رده خارج برداشت آب با استفاده از توان متخصصان داخلی در این شهر تعمیر و وارد مدار بهره‌برداری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی دانشوری" با اشاره به نصب 18 جایگاه برداشت آب در شهر بجستان، مشکلات به‌وجود آمده در برداشت آب کارتی برای شهروندان را یادآور شد و اظهار داشت: این امور پس از عدم پاسخگویی شرکت سازنده تاسیسات موفق شد با تکیه بر توانایی نیروهای بومی شهرستان و منطقه و مهندسی معکوس دستگاه‌ها و پنل‌های برداشت آب، اولین نمونه دستگاه برداشت را خرداد ماه 97 اصلاح و در نهایت تمامی جایگاه‌های از رده خارج را تعمیر و وارد مدار بهره‌برداری کند.
وی همچنین با اشاره به تعداد 5 هزار و 850 رشته انشعاب آب در این شهر اعلام کرد: انشعاب‌ها و کنتورهای سه هزار و147مشترک، معادل 42 درصد مشترکان بالای 10 سال عمر دارد.
دانشوری تغییرات و فشار زیاد شبکه توزیع را عامل بالا بودن آمار ترکیدگی شبکه داخلی مشترکان در سطح شهر بجستان عنوان کرد و از تعویض 18 فقره کنتور در اقطار ½ تا 2 اینچ خبر داد.
مدیر امور آبفای بجستان، تعداد کنتورهای خراب این شهر در هشت ماهه سال 96 را 417 عدد معادل 6.17 درصد اعلام کرد و گفت: این رقم در سال‌جاری به تعداد 305 مورد و در مجموع حدود 34 درصد کاهش یافته است.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر