بخش برق
1397/10/16 10:19:00
طراحی سامانه سرمایشی و گرمایشی با قابلیت صرفه‌جویی بالا در توزیع نیروی برق خراسان شمالی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: سیستم سرمایشی و گرمایشی با قابلیت صرفه جویی بالای انرژی، از اولویت‌های تحقیقاتی شرکت توزیع نیروی برق استان است که توانست در جشنواره صنعت برق کشور، مقام برتر را از آن خود کند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا صبوری" با اشاره به این که این پکیج سرمایشی و گرمایشی نمونه داخلی و خارجی ندارد اظهار داشت: دریافت امتیاز سطح فناور یک، از جمله دستاوردهای این اولویت تحقیقاتی بوده است.

وی با اشاره به این که این دستگاه در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در سال جاری ارائه شده است خاطرنشان کرد: همچنین این دستگاه توانسته از جمله اختراعات و ابتکارات برتر کانون بسیج مهندسین وزارت نیرو شود.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، انتخاب فناور برتر در جشنواره هفته پژوهش و فناوری سال 1397 استان نیز از جمله دیگر افتخارات کسب شده در رابطه با این سیستم سرمایشی گرمایشی بوده است.

پکیج سرمایشی و گرمایشی با عنوان سِل سیران (SelSIran) ارائه شده از سوی شرکت توزیع برق استان، قابلیت های بسیاری از جمله صرفه‌جویی 90 درصدی مصرف انرژی در پیک بار سالانه برخوردار است و از این رو در فرایند گذر موفق از پیک بار سال 1398 که یکی از دغدغه های وزارت نیرو به شمار می رود، می تواند تاثیر بسزایی را ایفا کند.

  • خبرنگار: سمانه تقی‌نژاد
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر