بخش برق
1397/10/16 14:47:26
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز:
تلفات شبکه برق استان البرز به 12 درصد رسیده است/ اختصاص دو هزار هکتار زمین برای احداث نیروگاه تجدیدپذیر در کرج
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز با اشاره به اینکه با تدابیر صورت گرفته تلفات شبکه برق البرز به کمتر از 12 درصد رسیده است، گفت: در این استان دو هزار هکتار زمین برای احداث نیروگاه انرژی تجدیدپذیر تخصیص داده شده است که در فاز نخست 800 هکتار آن عملیاتی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، ناصر اسکندری با اشاره به اینکه بیش از 14 هزار کیلومتر شبکه و یک میلیون مشترک برق در استان وجود دارد، گفت: گستردگی شبکه موجب می‌شود نوسازی این تجهیزات هر 25سال به طور کامل جایگزین شود که این عمل هر ساله به صورت مستمر در حال انجام است.
وی هوشمند سازی شبکه‌های توزیع برق و توسعه انرژی‌های نو را اولویت شرکت توزیع برق البرز دانست و افزود: در حوزه کشاورزی با توجه به اینکه اغلب چاه‌ها برقدار شده‌اند، انتظار می‌رود برای اینکه اوج مصرف برق در ساعات اوج صورت نگیرد آبیاری مصارف کشاورزی در ساعات ظهر انجام نشود تا در این راستا همکاری‌های لازم صورت پذیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز تصریح کرد: در سال آینده برای کنترل مصرف انرژی، جابه‌جایی روزهای پنجشنبه و جمعه در مراکز صنعتی و همچنین ساعت ادارات تغییر می‌کند تا با تحقق این مهم مصرف برق کاهش یابد.
اسکندری ادامه داد: برخورد و قطع انشعاب برق‌های غیرمجاز تلفات شبکه برق استان البرز را از 20 درصد به کمتر از 12 درصد رسانده است و با پیگیری انجام شده مقرر شد به مدت سه سال به متقاضیان کنتور غیردائم واگذار شود که در این مدت نهادهای مرتبط با تبدیل انشعاب غیرمجاز به انشعاب مجاز و یا جمع آوری آن، وضعیت محل را تعیین تکلیف کنند.
وی با بیان اینکه باید تمامی لامپ‌های اداری «ال. ای. دی» شود، گفت: اقداماتی در راستای همراهی ایستگاه‌های «سی. ان. جی» در زمان اوج مصرف با اداره برق نیز صورت گرفته است.
اسکندری با بیان اینکه در استان البرز دو هزار هکتار زمین برای احداث نیروگاه انرژی تجدیدپذیر تخصیص داده شده است، اظهار داشت: در فاز اول 800 هکتار آن عملیاتی شده است که قرارداد دو نیروگاه 50 مگاواتی و چندین نیروگاه کمتر از 50 مگاوات بسته شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال جاری به صورت میانگین قبض دوره ای (دو ماهه) مشترکان البرزی 34 هزار تومان (کیلووات ساعتی 90 تومان) بوده است، ولی وزارت نیرو بابت برق تولیدی از تولیدکنندگان برق نیروگاه های تجدیدپذیر، برای هر کیلووات 800 ساعت تومان پرداخت می کند.
اسکندری در پایان یادآور شد: در فصل گرم امسال بعد از کم کردن مصرف برق استانی، پیک مصرف به هزار و 325 مگاوات رسید که با توجه رشد سالانه مصرف انرژی با میانگین چهار تا پنج درصد در کشور و عدد هفت تا هشت درصدی در استان البرز، ضروریست مصرف کنندگان همراهی و همسویی موثری را درزمینه مصرف بهینه برق داشته باشند تا از این انرژی و نعمت الهی به درستی بهره مند شویم .
  • خبرنگار: زهرا مهرادفر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر