بخش آب
1397/10/09 11:25:00
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده:
وزارت نیرو زنان را مدیران آب، غذا و انرژی می‌داند/ توسعه گفت‌وگوهای اجتماعی با زنان جامعه
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه وزارت نیرو درصدد توسعه گفت‌وگوهای اجتماعی با زنان جامعه است، گفت: این وزارتخانه زنان را مدیران آب، غذا و انرژی می‌داند و برخود لازم می‌داند که با حمایت از کنشگری و نقش ویژه و تاثیرگذار بانوان در جامعه، مدیریت مصرف آب و برق را نهادینه سازد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مولود شیوا" در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان وزارت نیرو و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اساس برنامه‌های حوزه زنان و خانواده وزارت نیرو را شامل پنج هدف اصلی دانست و افزود: در دو بند ابتدایی این برنامه شناسایی بانوان توانمند، زمینه‌سازی توان افزایی بانوان و استفاده از آن‌ها در جایگاه‌های مدیریتی متناسب با توانمندی آن‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: در بند سوم و چهارم این برنامه نیز توسعه گفت‌وگوهای اجتماعی با زنان جامعه مدنظر قرار گرفته است، چرا که وزارت نیرو زنان را مدیران آب، غذا و انرژی می‌داند و برخود لازم می‌داند که با حمایت از کنشگری و نقش ویژه و تاثیرگذار بانوان در جامعه، مدیریت مصرف آب و برق را نهادینه سازد.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده تاکید کرد: برای تحقق این مهم درصددیم تا با حمایت و فعال‌سازی سازمان‌های مردم نهاد بتوانیم این مسئله را پیاده‌سازی کنیم بطوریکه این پیام از مردم و برای مردم باشد.
شیوا اضافه کرد: بر اساس برنامه پنجم این مجموعه نیز وزارت نیرو به نقش زنان در خانوده جهت تحکیم بنیان خانواده و تربیت نسل آتی کشور توجه ویژه‌ای دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تفاهم‌نامه وزارت نیرو و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مبانی این تفاهم‌نامه براساس قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، ابلاغیه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ارتقای شاخص‌های مرتبط با بانوان به استناد ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه و تغییر سبک زندگی و اصلاح الگوی مصرف با تکیه بر مصوبات کارگروه سبک زندگی شورای فرهنگ عمومی شکل گرفته است.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: برای تحقق این مباحث مقرر شده است تا از ظرفیت‌های موجود طرفین جهت فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی در حوزه مدیریت مصرف بهینه آب، برق و انرژی استفاده شود.
شیوا ادامه داد: همچنین در این عرصه ارتقای نقش بانوان در مدیریت مصرف و پایدارسازی منابع حیاتی آب و انرژی را از طریق افزایش آگاهی و ترویج فرهنگ بهینه مصرف مورد توجه قرار بگیرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که این فرصت پیش آمده و امضای تفاهم نامه میان وزارت نیرو و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری موجب حفظ منابع، سرمایه عمومی کشور خدمت به مردم فهیم کشور به ویژه بانوان ایرانی شود.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر