بخش عمومي
1397/10/08 13:34:00
نتايج هفتمين دوره ارزيابي وب‌سايت‌هاي صنعت آب و برق؛
وب‌سایت‌های برتر صنعت آب و برق کشور معرفی شد
نتايج هفتمين دوره ارزيابي وب‌سايت‌هاي صنعت آب و برق کشور از سوی دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو اعلام شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو با بیان اینکه نتایج ارزیابی این دوره بر اساس معيارهاي 120 گانه ارزيابي جايگاه‌هاي الكترونيكي شركت‌هاي زيرمجموعه انجام شده است، گفت: خدمات الکترونیکی و کامل بودن فرایندهای مربوطه بر پایه فرم‌های الکترونیکی از جمله معیارهای شاخص ارزیابی وب‌سایت‌ها در این دوره به‌شمار می‌آید.
"شهریار زند" افزود: بر اساس ارزيابي انجام شده توسط كارگروه تخصصي دفتر فناوري اطلاعات وزارت نيرو، از گروه شركت‌هاي مادرتخصصي يك شركت و از زيرسايت‌هاي حوزه ستادي نيز سه سايت به عنوان سايت برتر اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، وب‌سایت "توليد نيروي برق حرارتي" از بین شركت‌هاي مادرتخصصي برتر شناخته شد.
شرکت‌های "برق منطقه‌ای فارس" و "خوزستان" به ترتیب اول و دوم و شرکت‌های برق منطقه‌ای "مازندران" و "گیلان" به‌طور مشترک سوم شدند.
شرکت‌های توزيع برق‌ استان‌های "البرز" و "فارس" اول، توزيع برق "سيستان و بلوچستان" دوم و شرکت‌های توزيع برق‌ استان‌های "لرستان" و "كردستان" مشترکاً رتبه سوم را کسب کردند.
همچنین از بین شركت‌هاي مديريت توليد نيروي برق، شرکت‌های "توليد برق كرمان"، "زرند" و "مديريت توليد نيروگاه‌هاي گازي خراسان" به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفتند.
در بخش شركت‌هاي توليد نيروي برق نیز، "توليد برق شهيد مفتح"، "توليد نيروي برق خراسان" و "توليد برق شازند" به‌ترتیب اول تا سوم شدند.
همچنین در بخش شرکت‌های آب منطقه‌ای، استان "خراسان رضوي" مقام اول، استان "فارس" مقام دوم و استان "هرمزگان" مقام سوم را کسب کردند.
در بخش شركت‌هاي آب و فاضلاب شهري نیز، آب و فاضلاب "شهر مشهد" اول، آب و فاضلاب "شهر شيراز" دوم و آب و فاضلاب "استان هرمزگان" سوم شدند.
شركت‌هاي آب و فاضلاب روستايي استان‌های "یزد"، "خراسان رضوی" و "خراسان جنوبی" هم در بخش آبفای روستایی به عنوان شرکت‌های اول تا سوم معرفی شدند.
همچنین بر اساس اعلام كارگروه تخصصي ارزیابی، از حوزه ستادي وزارت نيرو، وب‌سایت‌های ‌"دفتر آموزش، تحقيقات و فناوري"، "اداره كل امور اداري و پشتيباني ستاد" و "امور زنان و خانواده" به‌عنوان سایت‌های برتر معرفی شدند.
دفتر فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، به‌صورت دوره‌ای به منظور ارتقای سطح فناوری در شرکت‌های زیرمجموعه، وضعیت وب‌سایت‌های صنعت آب و برق را ارزیابی و اعلام عمومی می‌کند.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر