بخش عمومي
1397/09/27 14:02:00
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در گردهمایی بسیجیان صنعت آب و برق:
در مصرف بی‌رویه انرژی، گوی سبقت را از دنیا ربوده‌ایم/ اقتصاد مقاومتی به مطالبه عمومی تبدیل شود/ بارزترین مصداق مرگ‌بر آمریکا کار کردن جهادی و انقلابی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در مصرف انرژی، گوی سبقت را از دنیا ربوده‌ایم، افزود: سالانه دو هزار ساعت تابش مستقیم آفتاب در کشور محاسبه شده و بر همین اساس، امکان نصب پنل‌های خورشیدی در دو سوم ایران وجود دارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سردار «غلامحسین غیب‌پرور» امروز (سه‌شنبه) در گردهمایی بسیجیان صنعت آب و برق گفت: کشور ایران از حیث نعمت‌های خدادادی، اقلیم جغرافیایی ممتاز کشور، ذخایر زیرزمینی، فسیلی و ... وضعیت مناسبی دارد، اما آنچه که مربوط به عوامل انسانی و مصرف است موجب شده تا ایران به کشوری نیمه خشک تبدیل شود و ذخایر آبی آن کاهش یابد.
وی با بیان اینکه متاسفانه مدیریت مصرف در کشور رعایت نمی‌شود، افزود: در زمینه مصرف بی‌رویه انرژی تا آنجا پیش رفته‌ایم که گوی سبقت را از دنیا ربوده‌ایم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تاکید بر اینکه باید باورمان شود که می‌توانیم روی پای خود بایستیم، اظهار کرد: برای رسیدن به این هدف ابتدا باید اقتصاد مقاومتی به مطالبه عمومی تبدیل شود و سپس تک‌تک ما آن را اجرا کنیم.
غیب‌پرور اضافه کرد: بسیاری از مستکبران جهان نمی‌خواهند ایران روی پای خود بایستد و راه‌انداختن جنگ اقتصادی، سیاسی و تحریم‌ها نیز همه برای همین است.
وی بر اتخاذ موضع واحد و داشتن تفکر بسیجی تاکید کرد و گفت: تا فرصت داریم و این مسئولیت‌ها در اختیار ماست، باید کارهایی از جنس اقتصاد مقاومتی انجام دهیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تقدیر از تلاش‌های بسیج وزارت نیرو در زمینه فعالیت‌های تخصصی آب و برق به ویژه در مناطق محروم کشور تصریح کرد: تداوم راه شهدای انقلاب و بارزترین مصداق مرگ‌بر آمریکا، کار کردن جهادی و انقلابی است.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر