بخش برق
1397/09/21 15:00:00
تلفات برق شهر اندیشه به حدود 8.5 درصد کاهش یافته است
مدیر امور برق اندیشه استان تهران با اشاره به سیر نزولی تلفات انرژی برق در شهر اندیشه، افزود: در ابتدای سال 93، تلفات برق اندیشه در حدود 20 درصد بود که با اقدامات انجام شده هم اکنون تلفات ما در حدود 8.5 درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع راسنی وزارت نیرو(پاون)، محمد آریانفر، مدیر برق شهرستان شهریار و حمیدرضا نادری، مدیر امور برق اندیشه استان تهران طی نشستی خبری پیرامون وضعیت روشنایی معابر، علل ضعف و افت ولتاژ، اقدامات انجام شده در زمینه جمع آوری برق های غیرمجاز، وضعیت تلفات انرژی، احداث نیروگاه های تجدیدپذیر، حریم خطوط فشار ضعیف و فشار متوسط، تقسیط انشعاب، شرایط واگذاری انشعاب غیردائم و فعالیت های انجام شده در جهت افزایش رضایمندی مشترکین به ارائه توضیحاتی پرداختند.
در این نشست حمیدرضا نادری، مدیر امور برق اندیشه با اشاره به سیر نزولی تلفات انرژی برق در شهر اندیشه، افزود: در ابتدای سال 93، تلفات برق اندیشه در حدود 20 درصد بود که با اقدامات انجام شده هم اکنون تلفات ما در حدود 8.5 درصد است.
محمد آریانفر، مدیر توزیع برق شهرستان شهریار نیز در پاسخ به وضعیت برق‌های غیرمجاز در سطح این شهرستان گفت: بیشترین موارد استفاده غیرمجاز از برق مربوط به ناحیه نصیرآباد باغستان است که با توجه به وضعیت فرهنگی و شرایط اقتصادی ساکنین آن ناحیه، ضمن اخذ مجوز از مدیر عامل شرکت، یک هزار مجوز انشعاب برق به صورت اقساطی به متقاضیان واگذار شد.
وی با اشاره به تلاش های انجام شده در زمینه اصلاح روشنایی معابر شهرستان شهریار، گفت: از مجموع پنج هزار رکورد ثبت شده در خصوص خاموشی‌های معابر، تاکنون چهار هزار مورد اصلاح شده است.
آریانفر با استقبال از احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و به صورت مشخص نیروگاه های خورشیدی در شهریار، تصریح کرد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانند با اخذ تسهیلات نسبت به احداث نیروگاه های خورشیدی بر بام منازلشان اقدام کنند و انرژی حاصل از آن را به شرکت توانیر بفروشند و علاوه بر نفع مادی در راستای پدافند غیرعامل نیز مشارکت نمایند.

  • خبرنگار: بهنام افخمی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر