بخش آب و فاضلاب
1397/09/19 13:55:08
شناسایی بیش از 2 هزار مشترک پرمصرف آب در قم
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب از اجرای طرح پیمایش مشترکین پرمصرف در قم خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 2 هزار و 100 مشترک پرمصرف شناسایی شده و مصارف آن‌ها به صورت دوره‌ای کنترل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جواد پیرحاجاتی" به تشریح برخی از اقدامات معاونت خدمات مشترکین آبفای قم از ابتدای سال جاری تا کنون پرداخت و از تعویض 2 هزار و 631 فقره کنتورهای خراب مشترکین خبر داد.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح پیمایش مشترکین پرمصرف گفت: امسال تعداد 2 هزار و 100 اشتراک پرمصرف شناسایی شده که مصرف آن‌ها به صورت دوره‌ای کنترل و در صورت نیاز اخطارهای لازم به این مشترکین داده می شود.
معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان قم از پیمایش و به‌روز رسانی اطلاعات سامانه اطلاعات جغرافیایی(GIS) به منظور شناسایی انشعابات غیرمجاز خبر داد و گفت: پیمایش و به‌روزرسانی اطلاعات 50 هزار مشترک برای سال جاری در دستور کار قرار دارد که بر روی ... اشتراک به انجام رسیده است.
وی تست دوره‌ای کنتورهای مشترکین با میانگین مصرف کمتر از ده متر مکعب در ماه با هدف راستی آزمایی عملکرد و مقیاس اندازه گیری، کنترل و شناسایی برداشت های غیر مجاز را از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر تست 4 هزار فقره کنتور مشترکین با اعتباری بالغ بر 85 میلیون ریال در دست اقدام است.
پیرحاجاتی با اشاره به ارزیابی دو ماهه عملکرد متصدیان دفاتر پیشخوان به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات آبفا به مردم گفت: در 6 ماه نخست سال جاری طی دو مرحله از تمام دفاتر پیشخوان بازدید به عمل آمد و ضمن ابلاغ نواقص و مشکلات به دفاتر، ارزیابی آن‌ها نیز به صورت مستمر تا پایان سال جاری با هدف کنترل عملکردشان انجام خواهد گرفت.
وی در ادامه از تهیه بانک اطلاعاتی اشتراک‌های دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: 18 هزار اشتراک در این زمینه شناسایی و نرم‌افزار مربوطه جهت ارسال صورت حساب های آن ها به صورت الکترونیک در حال تهیه است.
 


  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر