بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/09/09 13:15:00
وزیر نیرو در پایان سفر به مسکو عنوان کرد:
تسریع در اجرای پروژه های اقتصادی ایران و روسیه
وزیر نیرو دستاوردهای سفر دو روزه خود به کشور روسیه را موفق ارزیابی کرد و از تصمیم گیری به منظور شتاب بخشی به پروژه های همکاری دوجانبه در محدوده فعالیت های وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" که به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به این کشور سفر کرده بود، در پایان سفرش گفت: ملاقات های جداگانه با مسئولان فدراسیون روسیه از جمله وزیر انرژی، وزیر امور قفقاز شمالی و مسئولان شرکت های بیمه ای و بانکی روسیه، زمینه های برگزاری هر چه زودتر اجلاس پانزدهم کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه تا قبل از پایان سال جاری شمسی در ایران را فراهم کرد.
وی ادامه داد: در این سفر همچنین برای شتاب دادن به پروژه های همکاری روسیه با جمهوری اسلامی ایران در محدوده فعالیت های وزارت نیرو تصمیم های خوبی گرفته شد.
اردکانیان با اشاره به ملاقات با دبیرکل اتحادیه اقتصادی اوراسیا متشکل از پنج کشور روسیه، قرقیزستان، بلاروس، قزاقستان و ارمنستان گفت: اعضای این اتحادیه بر اساس پیگیری های انجام شده قبلی، توافق کرده اند تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان همکار این اتحادیه پذیرفته شود و این مهم فرصت قابل ملاحظه ای برای کشور ما و کشورهای عضو این اتحادیه در توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری فراهم خواهد کرد.
وزیر نیرو با ابراز امیدواری از طی شدن هر چه زودتر مراحل نهایی تصویب این موافقتنامه در ایران، تصریح کرد: در این ملاقات با توجه به اینکه وزارت نیرو مسئولیت کمیسیون اقتصادی با روسیه و جمهوری ارمنستان را عهده دار است، گفتگوهای موثری انجام و زمینه های این همکاری بررسی شد.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر