بخش برق
1397/09/01 10:04:00
وزیر نیرو در آیین آغاز به‌کار عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان عنوان کرد:
افزایش توان تولید و پایداری شبکه برق در سیستان و بلوچستان
وزیر نیرو از افزایش توان تولید و قابلیت پایداری شبکه برق در استان سیستان و بلوچستان با احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 324 مگاواتی زاهدان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز پنج‌شنبه در آیین آغاز به‌کار عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی 324 مگاواتی زاهدان، با اشاره به نقش چشمگیر این نیروگاه در توسعه صنعت و رونق فعالیت‌های تولیدی گفت: احداث این پروژه با 1300 میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی افزایش توان تولید و قابلیت پایداری شبکه برق را در منطقه جنوب شرق کشور فراهم خواهد کرد.
وی با اشاره به حسن تقارن هفته وحدت با آغازبه‌کار این پروژه مهم گفت: در آخرین سفر خود به استان سیستان و بلوچستان در اواخر تیرماه امسال، وعده داده شد که در عملیات اجرایی این نیروگاه تسریع شود و خرسندیم که با تلاش‌های انجام شده توسط همکارانمان، این مهم امروز به نتیجه رسید.
وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد تا این وزارتخانه به لطف پروردگار، هم در زمینه برق و هم در زمینه آب بتواند به وظایف خود در جهت فراهم کردن شرایط آسایش و رفاه نسبی مردم در این منطقه مهم کشور عمل کند.
اردکانیان نقش صنعت برق در توسعه تمامی عرصه‌ها را زیربنایی دانست و از پیگیری‌ها و پشتیبانی‌های نمایندگان مردم استان سیستان و بلوچستان بویژه نمایندگان شهر زاهدان در حمایت از این پروژه قدردانی کرد.
وی با آرزوی موفقیت برای استاندار سیستان و بلوچستان در نخستین هفته آغاز فعالیت در کسوت استانداری، تقارن این انتصاب و اولین سفر ملی در ارتباط با فعالیت‌های عمرانی منطقه مرتبط با منابع حیاتی و زیست محیطی برق و آب را به فال نیک گرفت.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر