بخش برق
1397/09/01 09:07:00
در سفر وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان؛
عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی 324 مگاواتی زاهدان آغاز شد
کلنگ احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان به ظرفیت 480 مگاوات در زاهدان با حضور وزیر نیرو در سفر به استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هم‌زمان با هفته وحدت، صبح امروز پنج‌شنبه در سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان، عملیات اجرایی ساخت این نیروگاه که شامل دو واحد گازی 162 مگاواتی و یک واحد بخار خواهد بود، با هدف رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در سیستان و بلوچستان، آغاز شد.
سوخت این نیروگاه سیکل ترکیبی، گاز و سوخت دوم آن گازوئیل است و دو مخزن سوخت هرکدام 20 هزار مترمکعب ظرفیت خواهد داشت که در صورت قطع گاز تا 45 روز سوخت نیروگاه را تامین خواهد کرد.
اشتغال‌زایی در سطح استان و بکارگیری نیروهای بومی، استفاده از متخصصان داخلی کشور، به‌کارگیری حداکثری توان داخلی، افزايش ظرفيت توليد برق منطقه و تامين بخشي از تقاضاي شبكه سراسري برق كشور از جمله اهداف احداث این نیروگاه در استان سیستان و بلوچستان است.
ساخت تجهیزات این نیروگاه در کارخانه‌های گروه مپنا به‌عنوان پیمانکار از قبیل توربین و ژنراتور کلید خورده و تولید نقشه‌های مهندسی پروژه آغاز شده است.
عملیات اجرایی این نیروگاه سیکل ترکیبی در زمینی به مساحت 50 هکتار از امروز در شهرستان زاهدان آغاز شد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر