بخش عمومي
1397/08/28 17:58:49
وزیر نیرو در نشست با فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان ماکو:
مناطق مرزی بایستی ویترین رونق اقتصادی و اشتغال کشور باشند
وزیر نیرو در نشست صمیمی با فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان ماکو گفت: مناطق مرزی بایستی ویترین کشور ما در ارتباط با همسایگان، رونق اقتصادی و اشتغال باشند بنابراین با کمک یکدیگر مشکلات موجود در این مناطق را حتما مرتفع خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان که در جریان سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان‌غربی به عنوان نماینده دولت در شهرستان ماکو حضور پیدا کرده بود نشستی صمیمی با فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این شهرستان برگزار کرد.
در ابتدای این جلسه 10 نفر از فعالان یاد شده شهرستان ماکو به بیان مشکلات این منطقه آزاد در زمینه‌های مختلف سو مدیریت‌ها، افزایش عوارض خروج، رکود کاری مشکلات واحدهای اقتصادی، بروکراسی زیاد، سیستم مالیاتی نامتناسب با منطقه آزاد و مشکلات حوزه زنان، جوانان و ورزش پرداختند.
وزیر نیرو پس از طرح مشکلات فعالان منطقه با تاکید بر اینکه مباحث مطرح شده در این نشست را به دولت منتقل خواهد کرد، گفت: براین اساس درصددیم طی دو تا سه هفته آینده نیز نشست مشترکی با حضور فرماندار شهرستان ماکو، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شخص بنده در وزارت نیرو به منظور بررسی و رفع مشکلات یاد شده برگزار کنیم.
اردکانیان خاطرنشان کرد: ماکو و سایر مناطق مرزی بایستی ویترین کشور ما در ارتباط با همسایگان، رونق اقتصادی و اشتغال باشند بنابراین با کمک یکدیگر مشکلات موجود در این مناطق را حتما مرتفع خواهیم کرد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر