بخش آب
1397/08/28 10:49:00
خودراه‌اندازی نیروگاه برق‌آبی سیمره با موفقیت انجام شد
آزمایش خود راه‌اندازی و اتصال به شبکه نیروگاه برق‌آبی سیمره در استان ایلام با حضور نمایندگان شرکت مدیریت شبکه برق ایران و برق منطقه‌ای غرب با موفقیت انجام شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر برق و مکانیک طرح سیمره ضمن اعلام این خبر گفت: پس از وقوع حادثه بلک اوت (Black out) شبکه سراسری برق کشور در سال‌های 68 و 81 و به جهت بازیابی سریع شبکه، شناسایی، آزمون و در دسترس قرار دادن نیروگاه‌هایی که در شرایط اضطراری توانائی راه‌اندازی خود و شبکه مجاور خود را داشته باشند، در دستور کار قرار گرفت.
آرش فرشیدفر افزود: با توجه به پیش‌بینی تمهیدات و تجهیزات مرتبط با این موضوع در واحدهای برق‌آبی سیمره، این تست به مدت 8 ساعت با حضور نمایندگان مدیریت شبکه برق کشور، برق منطقه‌ای غرب، همکاران کارفرما و پیمانکار بهره‌برداری نیروگاه با موفقیت عملی شد.
 مدیر برق و مکانیک سیمره به تشریح این فرآیند پرداخت و ادامه داد: در این آزمون، ابتدا نیروگاه سیمره به‌صورت کامل و سپس پست اسلام‌آباد و بخش فوق توزیع 230.63 کیلوولت کرمانشاه نیز به‌صورت جزیره‌ای از مدار خارج شدند و نیروگاه سیمره بدون هیچ‌گونه تکیه بر منابع بیرونی با بازراه‌اندازی سیستم‌های خود به میزان توان مورد انتظار نمایندگان مدیریت شبکه و دیسپاچینگ ملی، جزیره‌ای در خاموشی فرو رفته را درکوتاه‌ترین زمان ممکن به‌صورت کامل و موفقیت‌آمیز بازیابی نمود.
 این گزارش می‌افزاید، شبکه برق غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، کردستان و همدان است و نیروگاه برق‌آبی سیمره تنها نیروگاهی بوده که توانایی خود راه‌اندازی در این شبکه را دارد.
لازم به ذکر است نیروگاه برق‌آبی سیمره در جنوب استان ایلام با 3 واحد 160 مگاواتی نقش مهمی در تأمین انرژی الکتریکی و همچنین پایداری شبکه برق کشور را در منطقه غرب بر عهده داشته و تاکنون بیش از 1500 گیگاوات ساعت تولید انرژی الکتریکی را داشته است.
  • خبرنگار: مهدی کولیوند
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر