بخش آب و فاضلاب
1397/08/20 11:32:25
به صدا در آمدن زنگ آب در مدارس ابتدایی استان مرکزی
شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در اقدامی نمادین به صورت هماهنگ در مدارس منتخب استان مرکزی به منظور آموزش مدیریت مصرف آب در بین دانش آموزان زنگ آب را به صدا در آورد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این برنامه با حضور سرآبادانی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اراک، محمدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک، انصاری معاون پرورشی و پیربداغی معاون آموزش ابتدایی ناحیه دو آموزش و پرورش شهرستان اراک و جمعی از مدیران شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در  مدرسه ابتدایی دخترانه نیکان  برگزار شد.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اراک هدف از برگزاری برنامه های مختلف توسط شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در مدارس استان را آموزش مدیریت صحیح مصرف آب در بین کودکان عنوان کرد.                                                                 
سرآبادانی افزود: دانش آموزان سفیران آب و همیاران شرکت آب وفاضلاب در مدرسه، منزل و محلهای دیگر هستند و معلمان نیز در خصوص نهادینه سازی مصرف بهینه آب و صرفه جویی می توانند نقش بسزایی در آموزش نونهالان ابتدایی داشته باشند.
وی عنوان کرد:  با توجه به محدودیت منابع آبی کشور ، متاسفانه میزان مصرف در کشور ما از الگوی جهانی بیشتر است و لازم است با صرفه جویی در مصرف آب ،در حفظ و پاسداشت آب برای نسلهای آینده کوشا باشیم.                                                                                        
مدیر آب و فاضلاب شهرستان اراک تاثیر فرهنگ سازی در کاهش مصرف آب را مهم و حیاتی ارزیابی کرده و از همکاری آموزش وپرورش استان مرکزی در اجرای برنامه های آموزش مدیریت مصرف در بین دانش آموزان قدر دانی نمود.
گفتنی ست زنگ آب به صورت نمادین توسط مدیران امور آب و فاضلاب شهرستانهای استان مرکزی در مدارس ابتدایی منتخب این استان همزمان با سراسر کشور به صدا در آمد.
  • خبرنگار: آزاده كرمي
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر