بخش برق
1397/08/14 11:28:30
حضور چشمگیر شرکت‌های داخلی و خارجی در نمایشگاه برق با وجود شرایط اقتصادی و تحریمی
مدیر مهندسی و فروش یکی از شرکت‌های تولیدکننده یراق آلات و تابلوهای برق با اشاره به حضور بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی در هجدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، گفت: با وجود تحریم‌های تحمیلی به کشور و تنگاهای اقتصادی شاهد حضور چشمگیر شرکت‌های فعال صنعت برق در این رویداد بین‌المللی هستیم.
سعیده محبوبی در حاشیه برگزاری هحدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران با بیان این مطلب افزود: امسال نمایشگاه پررونق و خوبی را شاهد هستیم که در تمامی ابعاد رضایت بخش است.
وی افزود: کوچکترین مشکلی را در ثبت نام، در اختیار قرار گرفتن فضای غرفه‌ها و حضور نداشتیم و به نظرم یکی از بهترین نمایشگاه‌های صنعت برق، امسال برگزار شد.
این فعال بخش خصوصی صنعت برق تصریح کرد: با وجود نوسانات اقتصادی و شرایط بین‌المللی که شرکت‌های داخلی را تا حدودی متأثر کرده و هزینه‌های تمام شده فعالیت در بخش تولید را تغییر داده، فکر نمی‌کردم نمایشگاه برق امسال چنین رونقی داشته باشد، اما حضور شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در صنعت برق در نمایشگاه امسال چشمگیر بود.
وی افزود: همواره تلاش می‌کنیم به عنوان یک تولیدکننده ایرانی، تابلوهای برق و دیگر تجهیزاتی که تولید می‌کنیم را از نظر قیمت و کیفیت، چنان رقابت پذیر کنیم که نیاز به اعمال سیاست‌های تشویقی از سوی دولت برای ادامه فعالیت نداشته باشیم و تا امروز هم اینگونه بوده است.
محبوبی نوسانات اخیر نرخ ارز را برای تولید داخل فرصت برشمرد و گفت: این افزایش نرخ‌ها، موجب شد تا رقبای خارجی ما برای حضور در بازار ایران، با افزایش قیمت عرضه مواجه شوند که از نظر رقابت قیمتی، تولیدکننده داخلی با مزیت همراه شد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر