بخش برق
1397/08/14 12:38:00
دستيار وزير نیرو در امور كميسيون همكاري‌هاي ايران و روسيه :
تحریم‎ها آهنگ توسعه صنعت برق را متوقف نخواهد کرد/ نمایشگاه برق پل ارتباطی شرکت‌های داخلی و خارجی است
دستيار وزير نیرو در امور كميسيون همكاري‌هاي ايران و روسيه با اشاره به حضور 512 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه صنعت برق ایران، گفت: آهنگ توسعه صنعت برق ایران با وجود تحریم‌ها متوقف نخواهد شد و خوشبختانه امروزه بخش اعظمی از تجهیزات مورد نیاز بخش برق در داخل کشور تولید می‌شود.
"داود میرزاخانی" در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با تاکید بر اینکه این رویداد بین‌المللی در سطح کیفی بسیار خوبی برگزار شده است، عنوان کرد: با وجود اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا، حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه بسیار پررنگ بوده است. در این بین شرکت‌های روسی نیز فعالیت خوبی را در این زمینه آغاز کرده‌اند و آماده هستند تا با وجود اعمال تحریم‌های جدید پروژه‌های جدیدی را با ایران شروع کنند.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای آشنایی شرکت‌های خارجی و داخلی ایجاد کرده است، گفت: همواره یکی از بهترین‌ مکان‌های آشنایی شرکت‌های داخلی و خارجی نمایشگاه‌های تخصصی است و این رویداد بین‌المللی نیز این ظرفیت را داشته و خواهد داشت که پل ارتباطی خوبی بین شرکت‌های داخلی و خارجی باشد.
میرزاخانی تصریح کرد: در این بین با وجود تنگناهای اقتصادی و تبلیغات گسترده آمریکا در طی چند ماه اخیر بر علیه کشور باز هم شاهد حضور پرشور شرکت‌های داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق همزمان با اعمال تحریم‌های تحمیلی جدید بر علیه کشور هستیم.
دستيار وزير در امور كميسيون دائمي همكاري‌هاي تجاري و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و فدراسيون روسيه با تاکید بر اینکه برق زیرساخت اصلی صنایع کشور است، ادامه داد: تلاشگران بخش برق برای تداوم فعالیت مستمر بخش صنعت تمام توان خود را به منظور تامین پایدار برق کشور و تجهیزات مورد نیاز آن به کار گرفته‌اند تا هیچ خللی در خدمات رسانی این عرصه مهم و حیاتی که رابطه‌ای مستقیم با آرامش و امنیت مردم دارد ایجاد نشود.
وی تاکید کرد: حضور 512 شرکت داخلی و خارجی در این رویداد بین‌المللی حاکی از آن است که آهنگ توسعه صنعت برق ایران با وجود تحریم‌های آمریکا متوقف نخواهد شد و خوشبختانه امروزه بخش اعظمی از تجهیزات مورد نیاز بخش برق در داخل کشور تولید می‌شود.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر