بخش آب و فاضلاب
1397/08/14 11:50:07
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبر داد:
تجهیز سیستم آبرسانی شهرهای استان قم به سامانه پایش آلودگی بیولوژیکی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از تجهیز سیستم آبرسانی تمام شهرهای استان به سامانه پایش آلودگی بیولوژیکی و سموم خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علی جان صادق پور" همزمان با هفته پدافند غیرعامل به ارائه گزارشی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان قم در این زمینه پرداخت و با اشاره به اهمیت و ضرورت حفظ آمادگی به منظور مواجه با هر گونه تهدید ناشی از حملات بیوتروریسمی در همه ابعاد، از انجام مطالعات طرح‌های پدافند غیرعامل در تأسیسات در حال بهره‌برداری، چگونگی تأمین آب اضطراری و تاب آوری بخشی از تأسیسات فاضلاب خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا تمام تأسیسات آب و فاضلاب به مولدهای برق اضطراری و حفظ سطح آمادگی آن‌ها برای تأمین برق در مواقع اضطراری مجهز شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه برنامه جامع واکنش در برابر شرایط اضطراری به ویژه در حوزه مالی و پشتیبانی به منظور اطمینان از تأمین کالا در مواقع اضطراری و بحران تدوین شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم نیز در خصوص ایجاد انبار بحران به منظور اطمینان از آمادگی کامل تجهیزات برای تعمیرات شبکه در حال انجام است.
وی با تاکید بر اینکه سیستم‌های پیشرفته جلوگیری به منظور حفاظت از اطلاعات طبقه‌بندی شده مستقر شده است، از تدوین برنامه جامع ایمنی آب به منظور اطمینان از کیفیت آب و همچنین استفاده از دستگاه‌های آنلاین بیولوژیکی به منظور شناسایی، تشخیص و مقابله با آلاینده‌های آب خبر داد.
صادق پور برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه بحران پدافند غیرعامل در تمام سطوح مدیریتی کارشناسی و کارکنان مجموعه، تشکیل جلسات هماهنگی داخل دستگاهی و برون دستگاهی به منظور کنترل و جلوگیری از ایجاد مشکل در ارائه خدمت مستمر به مشترکین و آمادگی منابع تأمین آب در اختیار شرکت و برنامه منظم تعمیر و نگهداری آن‌ها را از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب در راستای پدافند غیرعامل برشمرد.
وی با اشاره به استفاده از فناوری‌های تأمین برق به منظور بومی‌سازی تأمین برق و افزایش تاب آوری مجموعه در تأمین برق تأسیسات اظهار داشت: طرح ارتقای سطح حفاظت فیزیکی برخی از تأسیسات به منظور مراقبت بیشتر از تأسیسات شرکت نیز به اجرا درآمده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم افزود: سطح تله متری و تله کنترل تأسیسات و دریافت آنلاین اطلاعات کمی و کیفی تصفیه، خطوط انتقال و شبکه توزیع آب، تحلیل اطلاعات به منظور اطمینان از توزیع عادلانه آب و پیش بینی نیاز مشترکین نیز ارتقا یافته است.
وی همچنین با اشاره به افزایش سطح کیفی آزمایشگاه آب و فاضلاب گفت: استفاده از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی جهت اطمینان از تأمین سلامت آب و همچنین تشخیص آنلاین عوامل تهدیدکننده کیفیت آب و مقابله با آن از دیگر اقدامات دفتر کیفیت آب است که در زمینه پدافند غیرعامل در شرکت آب و فاضلاب به انجام رسیده است.
صادق پور در پایان از اختصاص مبلغی بالغ بر 15  میلیارد ریال از محل منابع عمرانی و جاری به منظور تکمیل پروژه‌های پدافند غیرعامل خبر داد و ابراز داشت: تمام اقدامات صورت گرفته در راستای پدافند غیرعامل، به منظور تاب آوری بیشتر و کسب آمادگی لازم برای رویارویی با بحران‌های احتمالی و کاهش آثار ناشی از این حوادث است.
  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر