بخش آب
1397/08/09 13:41:44
در راستای صیانت از منابع آب و حفظ جان مردم صورت گرفت؛
تخریب پل‌های غیرمجاز رستوران‌های واقع در بستر رودخانه دربند
مدیر امور آب تهران بزرگ از تخریب دو دهنه پل غیرمجاز رستوران‌های واقع در بستر رودخانه دربند و آزادسازی 20 متر مربع از بستر این رودخانه به منظور صیانت از منابع آب و حفظ جان مردم خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آب‌های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی‌های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره چهار ذیل ماده دو قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، دو دهنه پل غیرمجاز رستوران‌های واقع در بستر رودخانه دربند تخریب شد که با این اقدام مساحتی در حدود 20 متر مربع از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ ادامه داد: با توجه به جریانات شدید رودخانه‌ای، توقف کوتاه مدت یا بلند مدت در حاشیه رودخانه‌ها ممکن است باعث بروز حوادث جانی و مالی شود و وجود این پل‌ها باعث حضور مردم در محل‌های حادثه خیز رودخانه‌ها می شد که تخریب آنها ضمن صیانت از کیفیت منابع آب سطحی، موجب جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه مالی و جانی می‌گردد.
نیکنام خاطرنشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه‌ها معامله ملکی انجام می‌دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچگونه اغماضی برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.
  • خبرنگار: نرگس شیخ الاسلام
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر