بخش آب
1397/08/07 15:41:03
آغاز عقد قرارداد کشت زمستانه با کشاورزان رامهرمز در خوزستان
مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از آغاز عقد قرارداد زمستانه با کشاورزان رامهرمز در استان خوزستان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رحمان خندانی" با اشاره به هماهنگی های انجام شده با جهاد کشاورزی شهرستان رامهرمز و صدور مجوز توسط سازمان آب و برق خوزستان از آغاز انعقاد قرارداد کشت زمستانه با کشاورزان رامهرمز در سامانه سامآب خبر داد.
وی، کل اراضی تحت پوشش این شرکت را حدود 110 هزار هکتار معرفی کرد و گفت: تا کنون کمتر از 30 درصد آن توسط جهاد کشاورزی به بهره برداری رسیده است.
خندانی، با اشاره به مشکلات خشکسالی در سال های گذشته و عدم صدور مجوز از طرف مراجع ذی‌صلاح گفت:  تنها برای  5 درصد از 30 درصد، آن هم در شبکه آبیاری رامهرمز مجوز عقد قرارداد صادر شده است.
وی، کل اراضی تحت پوشش شبکه آبیاری رامهرمز را 22 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: با گذشت سه سال از آغاز بهره برداری بیش از پنج درصد آن به بهره برداری و قرارداد بیش از 1000 هکتار آن در سال  گذشته به ثبت رسیده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی با اشاره به افزایش 500 هکتار اراضی بهره برداری شده در سال جاری و استقبال 99 درصدی کشاورزان جهت عقد قرارداد در سال گذشته، پیش بینی کرد تا در سال جاری میزان عقد قراردادها در این بخش به بیش از 1500 هکتار برسد.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر