بخش آب
1397/08/06 09:47:00
با مشارکت کارکنان صنعت آب کشور و شرکت‌های آب منطقه ای؛
بیش از یک میلیون و 800 هزار بطری آب در میان زوار اربعین حسینی توزیع می‌شود
بیش از یک میلیون و 800 هزار بطری آب با مشارکت کارکنان صنعت آب کشور و شرکت‌های آب منطقه‌ای در میان زوار اربعین حسینی توزیع می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی دانشگر" جانشین مدیرعامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت و گو با شبکه خبری آب ایران اظهار داشت: بر اساس تاکید وزیر نیرو مبنی بر ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی منطبق با شرح وظایف ذاتی وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان بخش تأمین آب کشور موضوع تأمین آب برای زوار اربعین امام حسین علیه السلام را در دستور کار قرار داد و این موضوع در ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت تصویب شد.
وی در ادامه افزود: بر این اساس بیش از یک میلیون و 800 هزار بطری آب نیم لیتری و جرعه‌ای تأمین شده است که در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه توزیع خواهد شد.
جانشین مدیر عامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته شش دستگاه تریلی حاوی 300 هزار بطری آب به داخل عراق و به مقصد شهرهای سامرا و کربلای معلی و شش تریلی دیگر برای مرزهای چذابه و شلمچه اعزام شده است.
دانشگر گفت: سه ایستگاه توزیع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران تحت عنوان سقاخانه حضرت ابوالفضل علیه السلام مشتمل بر یک ایستگاه در ورودی شهر مهران و دو ایستگاه در ورودی و خروجی مرزعراق مستقر شده است.
وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در کشور عراق و معطلی حدود 20 ساعته اتوبوس‌های کابوتاژ شده در مرز و نیاز شدید زوار به آب آشامیدنی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سه واحد سیار این ستاد به طور مستمر کار توزیع آب را در میان زوار این اتوبوس‌ها بر عهده گرفته‌اند.
دانشگر همچنین به مشارکت فعال همکاران شرکت مدیریت منابع آب ایران در امر توزیع آب اشاره و تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت، تمامی همکارانی که برای خدمت رسانی به زوار اربعین در منطقه حضور یافته‌اند کاملاً داوطلبانه و بدون دریافت حق مأموریت و با اخذ مرخصی استحقاقی بوده است و ضمناً دیگر همکارانی که به کربلای معلا مشرف شده‌اند با هزینه شخصی بوده است.
وی همچنین اظهار داشت: در اداره منابع آب مهران زائرسرایی برای استفاده همکاران صنعت آب و برق در ایام اربعین و پارکینگی به ظرفیت هزار خودرو آماده شده است.
دانشگر افزود: در اربعین سال گذشته بیش از 4 هزار نفر اسکان و پذیرایی شدند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری افزایش یابد.
جانشین مدیرعامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران از تمامی همکاران شرکت‌های آب منطقه‌ای کشور که با نذورات خود ستاد باز سازی عتبات عالیات یاری کرده‌اند تشکر کرد.
 
 

  • خبرنگار: عبدالله اسکویی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر