بخش عمومي
1397/08/03 12:24:08
در ادامه سفر به استان ایلام انجام شد؛
بازدید وزیر نیرو از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران/ دیدار و گفت‌وگو با مردم و زائران اربعین حسینی
وزیر نیرو در سفر کاری به استان ایلام و بازدید از تاسیسات تامین آب و برق در پایانه مرزی مهران، با تعدادی از زائران اربعین حسینی دیدار و گفتگو کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در این بازدید، با حضور در بین مردم، نظر زائران درخصوص خدمات‌رسانی آب و برق توسط قرارگاه اربعین وزارت نیرو در منطقه را جویا شد.
وی همچنین، تاسیسات تامین آب و برق زائران اربعین حسینی و زیرساخت‌های فراهم شده توسط صنعت آب و برق را مورد بازدید قرار داد.
وزارت نیرو از ماه‌های گذشته خدمات‌رسانی به زائران را در مرزهای خروجی ایران و عراق در برنامه داشته و از 25 مهرماه با اعزام و استقرار 40 گروه فنی، مهندسی در پایانه‌های مرزی "مهران"، "چذابه"، "شلمچه" و مسیر پیاده‌روی 80 کیلومتری شهرهای نجف به کربلا، در قالب پنج قرارگاه وزارت‌نیرو خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی را آغاز کرده است.
گروه‌های فنی مذکور، برقراری و کنترل انشعاب‌های آب، برق و فاضلاب 400 موکب ایرانی را در مرزها و شهرهای نجف و کربلا بر عهده دارند.

همچنین با بهره‌مندی از کمک‌های مردمی به‌عنوان تامین بخشی از هزینه‌ها، تعداد هفت دستگاه بسته‌بندی آب جرعه‌ای با توان تولید 400 هزار بسته در شبانه‌روز، در پایانه‌های چهار مرز خروجی به کشور عراق و شهرهای نجف و کربلا نصب شده است.
چهار قرارگاه اربعین وزارت نیرو نیز در چهار مرز خروجی کشور به‌منظور تولید و توزیع آب بسته‌بندی تشکیل شده و آماده خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی است.همچنین به‌منظور تامین آب بهداشتی زائران، استقرار آزمایشگاه سیار آب در مرزها پیش‌بینی شده است.
نصب تعداد 1500 دوش صحرایی حمام در پایانه‌های مرزی خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و شهرهای نجف و کربلا، استقرار دیزل ژنراتور با ظرفیت 1000 کیلووات در محل تاسیسات آبرسانی آب گرم استان کرمانشاه، راه‌اندازی کارخانه صنعتی یخ در پایانه خروجی مرز مهران، تامین روشنایی 650 هکتار از پارکینگ‌های مرزهای خروجی از طریق برج نور و نصب پایه‌های تلسکوپی و استقرار 85 دستگاه ‌تانکر آبرسانی سیار در مرزهای خروجی به کشور عراق، از جمله اقدامات دیگر وزارت نیرو در تسهیل تردد زائران اربعین حسینی است.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر