بخش آب و فاضلاب
1397/08/01 15:18:00
تامین آب شهرستان برخوار اصفهان با اجرای دو خط انتقال
با اجرای دو خط انتقال در نیمه اول سال جاری آب شرب پایدار برای شهرهای حبیب آباد، شاپور آباد،دولت آباد و دستگرد از توابع شهرستان برخوار استان اصفهان برای تمام روزهای سال تامین شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر آبفای برخوار در این باره گفت: در چند سال اخیر مردم شهرستان برخوار در فصل گرم با چالش‌هایی پیرامون دسترسی پایدار به آب شرب مواجه بودند که در سال جاری با اجرای دو خط انتقال هر کدام به طول 2.7 و 3.5 کیلومتر مشکل تأمین پایدار آب شرب این منطقه برطرف شد.
"احمدرضا مهرجو" به ضرورت اجرای خط انتقال آب به شهرستان برخوار پرداخت و تصریح کرد: بخش‌های شمالی شهرهای دولت آباد و شاپورآباد در انتهای خط آبرسانی به این شهرستان قراردارند به همین دلیل ساکنان این مناطق در برخی مقاطع سال بعضاً با مشکل افت فشار مواجه بودند که در سال جاری با اجرا دو خط انتقال به این شهرها مشکل عدم دسترسی پایدار به آب شرب در این مناطق رفع شد.
وی با اشاره به چگونگی تأمین آب شرب شهرستان برخوار افزود: این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 152 هزارنفر تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارد. همچنین دارای 6 حلقه چاه آب بوده که در سال‌های اخیر به دلیل افت سطح آب‌های زیرمینی، آبدهی این چاه‌ها بسیار کاهش یافته به گونه‌ای‌ که آبدهی یکی از چاه‌ها از 50 لیتر در ثانیه به 18 لیتر کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه برای گذر از بحران کم آبی در تابستان، 21 حلقه چاه آب کشاورزی شناسایی شد و اظهار داشت: در فصل تابستان برای غلبه بر تبعات ناشی از خشکسالی علاوه بر شناسایی چاه‌های کشاورزی که از لحاظ کیفی، شیمیایی قابل استفاده در بخش شرب بودند نیز 6 حلقه از چاه‌های شهرداری به شبکه توزیع متصل شد.
 
     

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر