بخش برق
1397/07/30 10:46:00
با حضور وزیر نیرو و متخصصان صنعت برق کشور؛
سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد
سی و سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق صبح امروز با حضور وزیر نیرو و متخصصان صنعت برق کشور در پژوهشگاه نیرو آغاز به‌کار کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این کنفرانس بین‌المللی صبح امروز (دوشنبه) با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو، همایون حائری، معاون برق و انرژی وزیر نیرو و دیگر مقامات ارشد وزارت نیرو و با حضور بیش از ۲۵۰۰ نفر در بزرگترین رویداد علمی صنعت برق آغاز به‌کار کرد و تا روز چهارشنبه ۲ آبان ادامه خواهد داشت.
در این کنفرانس ١٠٧٤ مقاله به زبان‌های فارسی و انگلیسی به دبیرخانه کنفرانس رسید. مقالات رسیده بر حسب موضوع به کمیته‌های علمی- تخصصی ارسال و پس از تعیین داور و بررسی در این کمیته ها، تعداد ٣٨٣ مقاله پذیرفته شد. از میان مقالات پذیرفته شده با نظر کمیته‌های علمی- تخصصی تعدادی به صورت شفاهی یا پوستر در مدت برگزاری کنفرانس فرصت ارائه خواهند داشت.
در آیین افتتاح این کنفرانس، کتاب‌های برگزیده صنعت برق معرفی شد و کمیته داوران انتخاب کتاب سال صنعت برق از بین کتاب‌های رسیده به دبیرخانه کنفرانس ٥ کتاب را برگزیدند و از نویسندگان آنان تقدیر شد.
همچنین نمایشگاه جانبی با هدف معرفی توان فنی، مهندسی و تولیدی شرکت‌های داخلی و خارجی به مدیران و کارشناسان صنعت برق کشور در مدت برگزاری کنفرانس برپا شده است.
در حاشیه این کنفرانس، بیش از سی کارگاه تخصصی در موضوعات مختلف و متنوع همزمان با نشست‌های ارائه مقالات برگزار می‌شود. همزمان با این رویداد، ششمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق هم در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر