بخش آب و فاضلاب
1397/08/03 13:11:44
در ادامه سفر وزیر نیرو به استان ایلام؛
تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان به بهره‌برداری رسید/ تصفیه 9 هزار مترمکعب پساب در شبانه روز
تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و شماری از مردم و مسئولان استان ایلام به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در آیین افتتاح این طرح با اشاره به ویژگی‌های پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان، گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان ششمین تصفیه خانه فاضلاب در استان ایلام می باشد که پس از انجام طرح های مطالعاتی در دی ماه سال 92 در زمینی به مساحت 4.8 هکتار احداث شده است. 
افشین مظاهری افزود: برای اجرای آن قراردادی به ارزش 243  میلیارد ریال به روش B.O.T  با بخش  خصوصی  منعقد شد  که در افق طرح  48 هزار نفر جمعیت تحت پوشش قرار می دهد.
وی ادامه داد: ظرفیت این تصفیه‌خانه 9 هزار مترمکعب در شبانه روز بوده و با فرایند سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده است.
مظاهری گفت: این سیستم با دارا بودن راندمان بالا در تصفیه فاضلاب، میزان اندکی لجن تولید می‌کند و پساب خروجی نیز به راحتی قابل استفاده در بخش کشاورزی است.
مظاهری افزود: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام به‌رغم وجود مشکلات اجرایی شبکه فاضلاب در شهر ایوان، اقدام به اجرای  42 کیلومتر شبکه فرعی و اصلی، به قطرهای 250 و 400 میلی متر و اجرای 4 کیلومتر خط انتقال فاضلاب  به قطر 500 تا 600 میلی متر کرده است.
وی یادآور شد: تا کنون 60 درصد شبکه فاضلاب شهر اجرا شده و با اجرای مابقی شبکه و نصب انشعابات، همه مناطق شهر ایوان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار خواهد گرفت.
شهرستان ایوان با جمعیتی بالغ بر 70 هزار نفر در 35 کیلومتری شمال ایلام  واقع شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر