بخش آب و فاضلاب
1397/08/03 14:33:34
وزیر نیرو در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان عنوان کرد:
اجرای 276 پروژه آب و برق با هزینه ای بالغ بر 1400 میلیارد ریال در استان ایلام/ تصفیه‌خانه ایوان، هفتمین طرح از پروژه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
وزیر نیرو از اجرای 276 پروژه آب و برق با هزینه‌ای بالغ بر 1400 میلیارد ریال در استان ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان ایلام به‌ویژه در ایام نزدیک اربعین حسینی بیان داشت: پیشرفت کلی این طرح‌ها نزدیک 70 درصد بوده و امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.
وی در ادامه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های کشور یاد کرد و بیان داشت: تصفیه‌خانه ایوان هفتمین پروژه از چهل پروژه‌ای است که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.
وزیر نیرو به اهمیت احداث تصفیه‌خانه‌های در کشور اشاره و بیان داشت: اهمیت فاضلاب و تصفیه ان در این است که یک مترمکعب آن می‌تواند 40 مترمکعب آب سالم را آلوده کند، در حالیکه پساب‌های تصفیه شده، یک منبع مطمئن و پایدار تامین آب بخصوص در بخش صنعت به حساب می آید.
اردکانیان در ادامه با اشاره به افتتاح یک طرح مهم برق‌رسانی در این استان گفت: پروژه بزرگ خط انتقال انرژی 230 کیلوولت دومداره سیمره به آبدانان به دهلران به طول 113 کیلومتر از پروژه‌های مهم در افزایش پایداری شبکه انتقال برق بود که صبح امروز به بهره‌برداری رسید و نه تنها برق مطمئن برای مصارف خانگی، صنعت و کشاورزی را فراهم خواهد کرد، بلکه به واسطه زیرساخت‌های خوب استان ایلام، امکان صادرات برق را نیز فراهم می کند.
گفتنی است، تصفیه خانه فاضلاب شهر  ایوان امروز (پنجشنبه سوم آبان 97)  با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار ایلام،  فرماندار و امام جمعه ایوانغرب و شماری از مدیران و مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.
 

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر