بخش آب
1397/07/18 15:53:30
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی عنوان کرد؛
تامین آب 19 هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه از سد کرم‌آباد پلدشت
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: شبکه آبیاری سد کرم آباد بالغ بر 19 هزار هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، استاندار آذربایجان غربی در دومین روز از سفر به شهرستان پلدشت از مراحل اجرایی سد کرم آباد در این  شهرستان بازدید کرد.
کیومرث دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از طرح‌های بخش آب استان و سرمایه گذاری‌های به عمل آمده در حوزه آب‌، اهداف مهم این طرح‌ها را استفاده از حقآبه  قانونی و ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی در منطقه برشمرد و افزود: با پایان عملیات اجرایی این طرح‌ها استفاده بهینه از منابع آب و توسعه پایدار در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال برای مردم این مناطق را شاهد خواهیم بود.
دانشجو ضمن تشریح طرح‌های شمالی استان در سطح استان پروژه سد کرم آباد را از مهم‌ترین این پروژه‌ها در شمال استان برشمرد و افزود: هم اکنون سد کرم آباد با بیش از 94 درصد پیشرفت اجرایی در مراحل پایانی کار قرار دارد و شبکه کرم آباد نیز بالغ بر 19 هزار و 250 هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.
وی اظهار داشت: این حجم تاسیسات آبی و ایستگاه‌های پمپاژ و پست‌های برق و شبکه‌های وسیع در مدت زمانی کوته سه ساله و با تلاش‌های شبانه روزی عوامل اجرایی در حال انجام می‌باشد که از جمله طرح‌های کم نظیر در سطح کشور محسوب می‌شود.
در این  بازدید محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز به نقش مهم اجرای طرح‌های آبی در اقتصاد کشور و استان اشاره نمود و افزود: برای اجرای پروژه‌های بزرگ آبی استان تاکنون 4 هزار و 200 میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری شده است.
شهریاری افزود: در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند برنامه ریزی مناسب برای دفع توطئه‌های دشمن و رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم هستیم و با بهره برداری بهینه از سرمایه گذاری‌های بعمل آمده در این مناطق شاهد توسعه پایدار و ایجاد اشتغال برای جوانان و مردم این مناطق خواهیم بود.
استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه این استان می‌تواند به الگوی توسعه در کشور تبدیل شود خواستار برنامه ریزی مناسب مدیران جهت استفاده مطلوب از ظرفیت‌های موجود و مشارکت مردم در استفاده بهینه از این امکانات در جهت ایجاد توسعه پایدار و افزایش درآمد در استان شد.  • خبرنگار: یونس علیزاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر