بخش برق
1397/07/16 14:19:01
حضور مدیرکل بحران وزارت نیرو در مناطق سیل زده غرب مازندران
تلاش بی‌وقفه تیم‌های عملیاتی حوزه برق و آب در استان‌های مازندران و گیلان
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو امروز در مناطق سیل زده غرب مازندران حضور یافت و آخرین وضعیت ترمیم تجهیزات آسیب دیده صنعت آب و برق در شهرستان‌های سیل زده این منطقه را بررسی کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، میثم جعفرزاده در این بازدید با بیان اینکه هم‌اکنون در استان گیلان شبکه برق کاملاً نرمال است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۸ روستا به علت قطع آب، به‌وسیله تانکرهای آبرسانی و آب بسته بندی تأمین آب شرب می‌شوند.
وی ادامه داد: در استان مازندران ۳ روستا همچنان بی برق می‌باشند، اما به کمک شرکت آب منطقه‌ای راه برای حرکت تیم‌های عملیاتی موقتاً باز شده و کاشت تیر و حمل کابل در حال انجام می‌باشد.
جعفرزاده تصریح کرد: برآورد می‌شود دو روستا تا پایان امروز برق‌دار شوند، اما در بخش آب، تعداد ۲۴ روستا همچنان به دلیل شرایط جاده و از بین رفتن راه‌ها بوسیله تانکرهای آبرسانی و آب بسته بندی تأمین آب شرب می‌شوند.
همچنین "کیوان فرح زاد" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در این بازدید گفت: در راستای مدیریت بحران، از اولین دقایق شروع بحران در تمامی مناطق تحت پوشش نسبت به رفع خطر و خاموشی‌های ایجاد شده و برقراری مجدد سرویس برق اقدام کردند.
وی ادامه داد: در برخی موارد همکاران اجرایی شرکت، با پیاده روی در مسافت‌های چند ده کیلومتری در جاده‌های جنگلی و حمل ابزار و تجهیزات در روستاهای سیل زده حاضر شدند، لیکن با توجه به رانش زمین و تخریب کلی یا جزیی جاده، در برخی موارد به صورت اضطراری شبکه‌ها را برق دار کردند.
فرح زاد ادامه داد: در این میان در ساعات اولیه براثر جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌های مناطق بالادست شهرستان‌های تنکابن و رامسرجاده‌ها و پل‌های دسترسی بین شهری وروستاهای زیادی تا صددرصد تخریب و دراین راستا تمامی شبکه و تاسیسات فشارمتوسط، فشارضعیف و پست‌های هوایی مجاور جاده‌های مواصلاتی کاملاً از بین رفتند وآثاری از این تاسیسات موجود نیست.
وی افزود: برای برقدارنمودن به صورت موقت مشترکین از طریق مسیرهای طولانی تا پایان همان روز عمده خاموشی ها برطرف شد؛ اما روستاهایی که فاقد جاده دسترسی هستند و از برقراری جاده و کاهش میزان سیلاب امکان سنجش میزان خسارات واحداث و ترمیم شبکه میسر است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: خوشبختانه پس از بازگشایی محور روستای پلطان از توابع تنکابن که تمامی تاسیسات فشار متوسط، ضعیف و پست‌ها تخریب شده بود، از نخستین ساعات بازگشایی محور مواصلاتی این روستا،40 اکیپ اجرایی در محل مذکور حضور پیدا کرده و بازسازی شبکه را آغاز کردند.
لازم به ذکر است در شهرستان‌های عباس آباد، محمودآباد، نور، نوشهرو چالوس نیز در حد چندفاصله شبکه و تاسیسات بر اثر وقوع سیلاب و یا صاعقه‌های سنگین از بین رفته‌اند که با تلاش همکاران شبکه‌ها برق‌دار شدند.

  • خبرنگار: فاطمه علی‌نیا
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر