بخش آب
1397/07/15 11:51:00
200 هکتار از اراضی کشف رود مشهد تا پایان سال رفع تصرف می‌شود
معاون دادستان مشهد در امور اجتماعی و پیشگیری از جرم گفت: در حال حاضر 1500هکتار از اراضی کشف‌رود رفع تصرف شده است که تا پایان سال جاری بر اساس برنامه‌ها 200هکتار دیگر به این میزان افزوده خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد بخشی محبی در حاشیه بازدید کشف رود با اشاره به اینکه روزانه حدود 1500متر از کشف‌رود بازگشایی می‌شود، عنوان کرد: شاید در باورهای دولت این اقدام قابل تحسین (بازگشایی روزانه 1500 متر از کشف رود) پذیرفته‌ نمی‌شد که برای این کار اعتباری در نظر گرفته شود، اما زمانی که قانون در انجام کار ورود پیدا کرد، هم‌دلی و هم‌افزایی میان دستگاه‌ها شکل گرفت که امیدواریم تخصیص اعتبارات داده شود تا کار انجام شود.
وی افزود: یکی از راه‌کارهای حل مشکلات کشف‌رود استفاده از ظرفیت‌های قانونی بخش خصوصی است.
بخشی محبی افزود: از تصفیه‌خانه پرکندآباد تا بلوار شاهنامه آبی در کشف رود جاری نیست، از این جهت با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و  همکاری میراث فرهنگی و گردشگری می‌توان از این فضا به جهت تفرجگاه‌های تفریحی استفاده شود.
وی در خصوص خاک و نخاله‌ها در حاشیه کشف‌رود، عنوان کرد: بعضا تخلیه خاک ‌و نخاله اخیرا در این مسیر صورت گرفته و حتی شاهد برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه هستیم که نوعی تغییر کاربری و سرقت محسوب می‌شود؛ تمام این اعمال جرم به حساب می آید و برخورد قانونی خواهد داشت. از این جهت براساس مجوزی که در اختیار سازمان پسماند قرار گرفته مبنی بر اینکه هر خودرویی (شهری و خدمات شهری) در محدوده کشف‌رود، اقدام به تخلیه خاک و نخاله کند خودرو به مدت 10 هفته توقیف و بر اساس قانون برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.
  • خبرنگار: سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر