بخش آب
1397/07/14 12:57:36
رئیس فراکسیون منابع آب مجلس در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت آب عنوان کرد:
استقبال ویژه تولیدکنندگان از نمایشگاه آب با وجود تنگناهای اقتصادی/ بحران آب اهمیت دستاوردهای نمایشگاه را دو چندان کرده است
رئیس فراکسیون منابع آب مجلس شورای اسلامی، گفت: استمرار خشکالی و افزایش بحران آب در کشور اهمیت این مسئله حیاتی را در کشور ارتقا داده است از این رو جایگاه نمایشگاه آب و دستاوردهای آن نیز نسبت به گذشته ارتقای بیشتری پیدا کرده است.
سیدجواد ساداتی‌نژاد در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در گفت‌‎‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با تاکید بر اینکه در طی چند سال اخیر با تشدید بحران آب در کشور این مهم حساسیت خود را بر جامعه تحمیل کرده است، گفت: با استمرار خشکسالی و افزایش بحران آب در کشور جایگاه توجه به این مسئله در ایران ارتقا پیدا کرده است از این رو اهمیت و جایگاه نمایشگاه آب و دستاوردهای آن نیز نسبت به گذشته ارتقای بیشتری پیدا کرده است.
وی با تمجید از برپایی چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب، گفت: همواره در شرایط سخت اقتصادی تولید کنندگان و صنعت گران به دلیل بحران مالی و کاهش هزینه‌ها استقبال زیادی از حضور در نمایشگاه‌ها نمی‌کنند ولی در این دوره شاهد حضور بیش از 200 غرفه و شرکت در این رویداد بین‌المللی هستیم که این مهم یکی از نکات ویژه برپایی این دوره از نمایشگاه آب است و امیدواریم در سال‌های آینده حضور پرشور شرکت‌های داخلی و خارجی در نمایشگاه همچنان ادامه داشته باشد.
رئیس فراکسیون منابع آب مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات چندماه اخیر بازار و تاثیر آن بر نوع فعالیت شرکت‌های حوزه آب و فاضلاب، گفت: صنعت آب حوزه‌ای شکننده و جزو صنایع اصلی و ضروری است و بایستی در حوزه ارزی تمهیداتی ویژه‌ای برای این حوزه در نظر گرفته شود.
ساداتی‌نژاد تاکید کرد: فراکسیون منابع آب مجلس شورای اسلامی نیز همواره برای حمایت از این بخش به ویژه در زمان لایحه بودجه آمادگی داشته و نگاه ویژه‌ای به این حوزه داریم. بنابراین در جلسه روز سه‌شنبه هفته آینده شورای مرکزی فراکسیون منابع آب با وزیر نیرو مسائل مرتبط این حوزه با وزیر نیرو مطرح و راه‌کارهای برون رفت از این مشکل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر