بخش آب
1397/07/14 15:49:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در تشریح وضعیت سیلاب استان:
حجم سیلاب رودخانه‌های مازندران در 100 سال اخیر بی‌سابقه است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران حجم سیلاب موجود در رودخانه‌های مازندران را در 50 تا 100 سال اخیر بی‌سابقه عنوان کرد و گفت: حجم سیلاب چشمه کیله تنکابن حدود 450 تا 500 متر مکعب تخمین زده شده که در این مدت بی‌سابقه بوده است.
"محمد‌‌ ابراهیم یخکشی" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون) با بیان این مطلب افزود: سد میجران رامسر با توجه به بارندگی 260 میلی‌متری در این محل سرریز کرده و هم اکنون دریچه‌های این سد باز شده و اوضاع تحت کنترل است.
وی ادامه داد: در رودخانه‌های اصلی استان به دلیل اینکه قبلا لایروبی انجام شده بود مشکلی مشاهده نشده، اما در برخی از مناطق، دیواره رودخانه تخریب و آب به سمت دو روستا پیشروی کرده که اقدامات پیشگیرانه به منظور کاهش مشکلات در دست انجام است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه به دلیل حجم بالای بارندگی و گرفتگی معابر و اراضی، تعدادی از پل‌ها و سردهنه‌های بتنی پل‌ها تخریب شده است، اظهار کرد: اولویت ما بررسی نقاط آسیب زا و انجام اقدامات اضطراری در نقاط روستایی و پرجمعیت است.
یخکشی اضافه کرد: هم اکنون رسیدگی به وضعیت روستای گالش‌محله از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر آغاز شده و رسیدگی به دیگر نقاط نیز در دستور کار است.
وی افزود: از شب گذشته نیز ماشین آلات موجود به منظور اقدامات اجرایی در نقاط آسیب پذیر به محل‌های آسیب دیده اعزام شده و از شرکت‌های زیرمجموعه و دیگر شرکت‌های دارای ماشین آلات نیز درخواست شده تا تجهیزات لازم را به این نقاط بسیج کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران تصریح کرد: بارش ها از دیروز عصر شروع شده و در کل استان گسترش داشته است. شدت بارش‌ها در غرب و بخشی هم در شرق استان بوده است.
یخکشی افزود: شهرستان رامسر با 263 میلی متر بارندگی تا صبح روز 14 مهرماه از بیشترین میزان بارندگی برخوردار بوده است.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر