بخش آب و فاضلاب
1397/07/14 11:37:05
پوررجب در حاشیه نمایشگاه آب اعلام کرد:
تعویض هزار کیلومتر از خطوط فرسوده آب روستاهای استان تهران/ بهره‌برداری از 13 مجتمع آبرسانی روستایی تا پایان سال/ کیفیت آب روستاهای استان تهران مطابق استاندارد سازمان بهداشت جهانی است
مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران با اشاره به هدف گذاری این مجموعه برای کاهش هدررفت آب در روستاهای استان، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از هزار کیلومتر از خطوط فرسوده شبکه روستایی تعویض و هدررفت آب شبکه روستایی به کمتر از 30 درصد خواهد رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا پوررجب در حاشیه برپایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب با اشاره به هدف گذاری این مجموعه برای کاهش هدررفت آب در روستاهای استان تهران، گفت: بخش زیادی از شبکه‌های آبرسانی روستاهای استان دچار فرسودگی شده است که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته درصددیم تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از یک هزار کیلومتر از لوله‌های فرسوده شبکه تعریض شود.
وی با اشاره به اینکه سامان‌دهی، باسازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده روستاهای استان تهران در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته از میان دو هزار و 123 کیلومتر شبکه توزیع آب روستاهای استان حدود نیمی از این عمر مفید خود را کرده‌اند و باید تا پایان برنامه ششم توسعه با صرف اعتباری 150 میلیارد تومانی تعویض شوند تا هدررفت فعلی ما از حدود 43 درصد به کمتر 30 درصد کاهش پیدا کند.
پوررجب با بیان اینکه تا پایان سال جاری 13 مجتمع آبرسانی روستایی تکمیل و وارد مدار خواهد شد، ادامه داد: با تکمیل واحدهای یاد شده حدود 56 روستا با جمعیتی بالغ بر 120 هزار نفر تحت پوشش آب آشامیدنی شبکه قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه بیش از 97 درصد وصول مطالبات این شرکت به صورت آنلاین و غیرحضوری است، ادامه داد: در حال حاضر بیش از 92 درصد روستاهای استان تحت پوشش این شرکت هستند و در هیچ از یک روستاهای استان آبرسانی سیار به جز در موارد اضطراری صورت نمی‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه کیفیت آب روستاهای استان تهران مطابق استاندارد سازمان بهداشت جهانی (WHO) است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 354 حلقه چاه وظیفه تامین آب 412 روستای استان را بر عهده دارند و روزانه سه هزار لیتر بر ثانیه آب با کیفیت از طریق چاه‌های یاد شده تولید و در میان روستاییان استان توزیع می‌شود.
پوررجب در پایان گفت: از ابتدای سال 93 تاکنون حدود 270 میلیارد تومان برای احداث تاسیسات آب و فاضلاب روستاهای استان تهران سرمایه گذاری شده است.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر