بخش آب
1397/07/11 15:18:00
فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو خبر داد:
معرفی فعالیت‌های "محرومیت‌زدایی" کانون بسیج متخصصان وزارت نیرو در نمایشگاه بین‌المللی آب
فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو از ارائه فعالیت‌های انجام شده کانون بسیج مهندسان و متخصصان وزارت نیرو با محوریت "محرومیت زدایی" برای نخستین بار در چهاردهمین نمایشگاه بين المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب خبر داد.
 "داود طارمی" در حاشیه افتتاح چهاردهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: در این دوره از برپایی نمایشگاه صنعت آب، دستاوردهای مخترعان و مبتکران بسیجی در راستای محرومیت‌زدایی از چهره برخی نقاط دورافتاده کشور ارایه خواهد شد.
وی ادامه داد: مجموعه بسیج وزارت نیرو در اقدامی نوآورانه با 3 رویکرد تخصصی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی نیروی‌ انسانی در حوزه معنوی وارد فعالیت شده و با بهره‌گیری از تخصص نیروهای بسیجی، در رفع مشکلات، چالش‌ها و محرومیت‌ها، خارج از چارچوب وظایف سازمانی اهتمام داشته است.
فرمانده بسیج وزارت نیرو با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور و مرکز بسیج وزارت نیرو تصریح کرد: این تفاهم‌نامه به منظور ایجاد هم‌افزایی برای توسعه نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به‌ویژه نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس در مناطق محروم و روستایی با بهره‌مندی از توان فنی و اجرایی بسیج منعقد شده است.
طارمی همچنین از ثبت رسمی رویکرد بسیج در توانمندسازی نیروی انسانی در حوزه معنوی خبر داد و افزود: تمرکز این رویکرد بسیج روی معنویت‌ در عرصه‌های فنی و تکنیکی است که انگیزه کاری را در پرسنل تقویت کرده و آنان را در انجام کارها متعهدتر و مسئولیت‌پذیرتر می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: این رویکرد بسیج به عنوان یک فعالیت موثر، به زودی به صورت فراگیر در صنعت آب و برق استان تهران اجرایی خواهد شد.
گفتنی است، غرفه کانون بسیج مهندسین و متخصصین واقع در سالن خلیج فارس چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب از 11 تا 14 مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای علاقه‌مندان است.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر