بخش آب
1397/07/07 14:32:00
وزیر نیرو از خبرگزاری ایرنا بازدید کرد/ اردکانیان: رسانه‌ها خوش مصرفی را به مطالبه‌ اجتماعی تبدیل کنند
وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) حضور یافت و از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان پس از حضور در ایرنا، با سیدضیاء هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
پس از این ملاقات، وزیر نیرو از بخش‌های مختلف مانند اداره کل‌های اخبار داخلی و خارجی بازدید کرد و در جریان روند تهیه و تولید اخبار و گزارش‌های خبری، تصویری و انتشار آن‌ها روی خروجی‌های مختلف این رسانه قرار گرفت.
خبرنگاران گروه‌های مختلف نیز نظرها و پرسش‌های خود را در حوزه آب، برق و انرژی‌های نو با وی مطرح کردند.
اردکانیان در جریان بازدید خود از این خبرگزاری با تاکید بر اینکه رسانه‌ها بایستی خوش مصرفی در حوزه آب و انرژی و مدیریت واحد این مایع حیاتی را به مطالبه‌ اجتماعی مبدل کنند، عنوان کرد: اگر در کنار تامین آب‌های جدید، بارورسازی ابرها، شیرین کردن آب دریاها، استفاده از آب‌های ژرف و... شیوه‌های مصرف خود را اصلاح کنیم مطمئنا تامین آب دو برابر جمعیتی فعلی کشور نیز امکان‌پذیر ولی در غیر این صورت حتی اگر بخش اعظمی از آب دریا و اقیانوس را شیرین کنیم، تمام آب‌های داخلی و مرزی خود را جمع آوری کنیم، این اقدامات کارگشا نخواهد بود و تنها زمان را برای اصلاح این وضعیت از دست خواهیم داد.
وی تاکید کرد: اگر ذات میان‌بخشی بودن آب به رسمیت شناخته شود مسلما شیوه تربیت ما در مصرف این مایع حیاتی را نیز تصحیح خواهد کرد. بنابراین رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی بین دستگاه‌های اجرایی و مصرف کنندگان باید از دانش کافی در این ارتباط برخوردار باشند تا بتوانند این مهم را به مطالبه‌ای اجتماعی مبدل کنند.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر