بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/07/05 14:43:16
رئیس آب و برق عمان: راه برای شرکت های ایرانی باز است/ اعلام آمادگی بخش خصوصی ایران برای اجرای پروژه های آب و برق عمان
رئیس سازمان آب و برق سلطنت عمان گفت: مسیر برای شرکت های ایرانی باز است و می توانند در مناقصه های صنعت آب و برق عمان حضور پیدا کنند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد بن عبدالله المحروقی" رئیس سازمان آب و برق سلطنت عمان امروز نشستی را با شرکت های بخش خصوصی ایران جهت واگذاری طرح‌های آب و برق به این شرکت‌ها داشت.
بر پایه این گزارش، در ابتدا شرکت‌های فعال و با سابقه ایران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و توانمندی های خود در حوزه آب و برق، علاقه مندی شان را برای اجرای پروژه‌های زیر بنای سلطنت عمان ابراز کردند.
پس از بیان مطالب مدیران شرکت های خصوصی ایرانی، "محمد بن عبدالله المحروقی" رئیس سازمان آب و برق سلطنت عمان با اشاره به سابقه حضور شرکت های توانمند ایرانی از جمله مپنا برای احداث نیروگاه در کشورش، گفت: در حال حاضر تمام فعالیت ها و سرمایه گذاری های بخش آب و برق عمان، توسط بخش خصوصی این کشور انجام می شود.
وی در ادامه اضافه کرد: مسیر برای شرکت های ایرانی نیز باز است و می توانند در مناقصه های صنعت آب و برق عمان حضور پیدا کنند.
رئیس سازمان آب و برق سلطنت عمان به برنامه های آتی کشورش برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر اشاره کرد و گفت: تا سال 2023 ظرفیت تجدیدپذیرها در این کشور به 3 هزار مگاوات خواهد رسید.
"المحروقی" بیان داشت: در زمینه های انرژی های خورشیدی، بادی و زباله سوز طرح های در دست اقدام داریم که به‌زودی مناقصه های آن برای حضور شرکت‌های خصوصی عمان و ایران اعلام خواهد شد.
وی به چالش مهم دولت خود در زمینه آب و برق اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون در رساندن شبکه آب سالم به بخش قابل توجهی از شهرها و روستاها مشکلاتی است و برای بالا بردن بهره وری انرژی و مصرف چالش های را در پیش رو داریم که امیدواریم هر چه سریعتر با حضور این شرکت ها و احداث طرح ها و پروژه ها در عمان، این چالش ها رفع شود.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر