بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/07/03 14:09:15
سفیر اتریش در دیدار با مشاور وزیر نیرو:
خواهان همکاری‌های گسترده با ایران در حوزه آب و انرژی هستیم/ آمادگی اتریش برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران
سفیر کشور اتریش گفت: 97 درصد از انرژي برق اتريش از نیروگاه‌های تجديدپذير تامین می‌شود و بر این اساس آماده‌ایم تجارب خود را برای توسعه تجدیدپذیرها در اختیار طرف‌های ایرانی بگذاریم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «اشتفان شولتز» سفیر کشور اتریش در ایران طی دیدار با مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در شهر اهواز، اظهار داشت: اتفاق چند روز گذشته اهواز که به دست تروریست‌ها رخ داد، بسیار تاسف بار و ناراحت کننده بود که دولت متبوع من نیز این حمله را به‌شدت محکوم کرد.
وی ادامه داد: با توجه به نخستين سفر روحاني رئیس جمهوری اسلامی ايران به اتريش در طول دوره رياست جمهوري، بسيار به توسعه همكاري‌ها متعهد هستیم و درصددیم این همکاری ها توسعه یابد.
«اشتفان شولتز» با بیان اینکه نگاه راهبردي اتريش توسعه روابط با طرف ايراني در بعد دوجانبه و متعاقباً در سطح منطقه‌اي است، اضافه کرد: همكاري‌هاي اتريش با آژانس يونيدو و همچنين اتحاديه اروپا براي تاسيس مركز سبز انرژي در ايران آغاز یک همکاری چند جانبه خواهد بود.
سفیر کشور اتریش اضافه کرد: با ايجاد چنين مركزي مي‌توان همكاري‌ها را به سطح منطقه‌اي توسعه داد و مشكلات انرژي كشورهایي همچون تركيه، افغانستان و... را بر اساس توسعه پايدار رفع کرد.
« اشتفان شولتز» با بیان اینکه شركت‌هاي اتريشي علاقمند به همكاري با طرف‌هاي ايراني هستند، تصریح کرد: در این باره چندين شركت اتريشي در زمينه آب و آبفا مقرر است به مشهد و تهران سفر کنند و همچنين در نمايشگاه بين‌المللي آب و فاضلاب تهران در هفته آتي شركت کنند.
وی در انتهای مطالب خود گفت: ايران به‌رغم شرايط سخت موجود، از خود استقامت خوبي نشان داده است و در پايان اضافه می‌کنم كه اتريش به دنبال ايجاد يك سكوي  گفتمان علمي با ايران بوده و خوب است كه موسسه يا نهادي به عنوان نقطه تماس ايجاد چنين سكوئي به طرف اتريشي معرفي کنید.
 
 
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر