بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/07/03 11:56:00
مشاور وزیر نیرو در دیدار با سفیر اتریش:
ایران در حوزه آب و انرژی همکاری‌های گسترده‌ای با کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا دارد/ نقش موثر ایران در منطقه برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه آب و انرژی همکاری های گسترده ای با کشورهای اروپایی از جمله کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا دارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد یزدان دوست" مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل طی دیدار با "اشتفان شولتز" سفير كشور اتريش در ایران با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای بي‌ثبات و ناآرام قرار دارد، اظهار داشت: با اين حال ایران از نعمت امنيت و ثبات برخوردار است؛ اما نياز است براي از بين بردن و ريشه‌كن كردن چنين اتفاقاتی، همكاري بین کشورهای خواهان از بین بردن تروریسم هر چه سریع‌تر شکل بگیرد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان توسعه همکاری‌ها در سطح دوجانبه و چندجانبه با کشور اتریش است، عنوان کرد: با توجه به راهبرد توسعه همکاری‌های بين‌المللي وزارت نيرو و نگاه مثبت به توسعه روابط با كشورهاي اروپایی و همچنين سازمان‌هاي بين المللي، آماده هر گونه همکاری اقتصادی هستیم.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل به داشتن منابع وسیع انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران اشاره کرد و گفت: در این خصوص نه تنها مي توانيم به مرز خودكفائي برسيم، بلكه مي توانيم به عنوان هاب در منطقه نقش آفريني کنیم.
این مقام مسئول در وزارت نیرو اضافه کرد: در خصوص آب و آبفا، امور بین‌الملل وزارت نیرو به عنوان بازوي پرتوان وزارتخانه در تعاملات بين‌الملل مي‌تواند به ايجاد يك گفتمان آبي بين دو كشور و تسهيل همكاري‌هاي دولتي و تجاري كمك نمايد.
وی با درخواست از سفیر کشور اتریش مبنی بر معرفی طرف اتریشی برای ایجاد ارتباط با وزارت نیرو و اجرایی کردن اسناد منعقده، تصریح کرد: پس از ايجاد ارتباط مي‌توانیم كميته‌ها و زيركميته‌هاي تخصصي را شکل دهیم.
یزدان دوست به همکاری‌های وزارت نیرو با کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا اشاره کرد و بیان داشت: این همکاری‌ها در ابعاد گسترده است و در این راستا در سطح بین‌الملل با کشورهای اتریش، آلمان، هلند و سوئیس در حوزه آب و انرژی ارتباط تنگاتنگی داریم.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر