بخش برق
1397/07/03 11:31:52
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با پاون:
دولت و مجلس در کنار هم برای تغییر قیمت برق پرمصرف‌ها گام بردارند
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تغییر قیمت برق مشترکین پرمصرف تاکید کرد و گفت: باید دولت و مجلس در این راستا گام بلندی را بردارند تا هر چه زودتر این اصلاح صورت پذیرد.
سکینه الماسی، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، درباره ضرورت اصلاح تعرفه مشترکین پرمصرف جامعه و اثرات آن بر صنعت برق کشور اظهار داشت: تابستان امسال شرایط خوبی را از لحاظ آب و برق نداشتیم و به‌خاطر کم بارشی با مشکلات عدیده ای مواجه شدیم.
وی ادامه داد: مصرف بیش از تولید باعث شد تا در برخی نقاط کشور خاموشی به‌وجود آید و در یک سری شهرها مردم با بحران بی آبی و برق روبرو شوند.
الماسی با بیان اینکه با کسب تجربه امسال، باید برنامه ریزی درست برای سال آینده از سوی دستگاه های مسئول انجام شود، عنوان کرد: یکی از این برنامه ها، همین اصلاح تعرفه برق پرمصرف ها است که بایستی دولت و مجلس در این راستا گام بلندی را بردارند تا هر چه زودتر این اصلاح صورت پذیرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر مشترکین پرمصرف بدون توجه به شرایط موجود کشور بی رویه برق مصرف می کنند.
وی گفت: تغییر قیمت برق پرمصرف ها اثرات بسزایی را از جمله کاهش خاموشی ها و کمک به صنعت برق کشور به دنبال دارد که امیدواریم وزارت نیرو سریعاً این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.
  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر