بخش عمومي
1397/07/01 10:24:00
مشاور وزیر نیرو مطرح کرد؛
رویکردهای جدید مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق/ توسعه اقدامات صنعتي و محیط زیستی وزارت نیرو
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق، پشتیبانی «صنعتي و حاکمیتی» و نیز پشتیبانی «مدیریت کیفی و محیط زیستی» صنایع آب و برق را جزو رویکردهای جدید این مرکز برشمرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، فرهاد یزدان دوست با  بیان این مطلب اظهار کرد: این مرکز با توجه به نیازهای روز در تلاش برای فراهم کردن پشتيباني‌هاي لازم در زمينه‌هاي صنعتي، حاکميتي و محيط زيستي و اهتمام به ايجاد هماهنگی شایسته با نگرش در هم‌تنیدگی (نکسوس) برنامه‌ها و اقدامات صنعتي- محیط زیستی آب، آبفا، برق و انرژی در وزارت نیرو در ابعاد بخشی، ملی و بین‌المللی خواهد بود.
وی همچنین توجه به احکام قانونی برنامه‌های توسعه‌ای کشور، مصوبات شورای عالی حفاظت محیط زیست، قانون هوای پاک و همچنین ایجاد ساختار و تقویت مبانی محیط زیستی در دستگاه‌های دولتی و نیز اجرای اهداف کوچک‌سازی و چابک‌سازی ساختارهای دولتی  را بخش دیگری از اهداف این مرکز برشمرد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل ادامه داد: به منظور تقویت ساختارها و اقدامات HSE در وزارتخانه درصددیم تعامل شایسته‌ای با دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، معاونت تحقیقات و منابع انسانی و معاونت حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی برقرار شود تا ضمن تقسیم وظایف، امکان هم‌افزایی و تعامل هر چه بیشتر اقدامات و برنامه‌های ایمنی و بهداشت در وزارت نیرو فراهم گردد.
وی با اشاره به انتخاب نسترن رحیمی، به عنوان معاون پشتیبانی صنایع آب و برق این مرکز گفت: وی از نیروهای با سابقه و فعال محیط زیستی وزارت نیرو بوده و دارای تجربیات ملی و بین المللی ارزشمندی هستند و امیدواریم مرکز پشتیبانی با همراهی همکاران و تمامی دست اندرکاران، بتواند نقشی موثر در تعاملات و همکاری‌های درون سازمانی و بین بخشی در دو رویکرد فوق، ایفا نماید.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر